Odměny na dětských akcích

received 325171138350581

Mám doma dvě děti a chodíme rádi na dětské akce. Co se mi na těchto akcích nelíbí je forma odměn za splněné úkoly. Spousta lízátek, bombónů a dalších sladkostí. Děti za sportovní úkoly dostávají ceny v podobě hromady cukru. Proč bychom je měli neustále vychovávat k tomu, že když když vyrazí na nějakou akci (převážně sportovní), dostanou za ní veliký pytel plný sladkostí?

Obezita u dětí stále stoupá. Bereme to jako problém, snažíme se ho řešit, vymýšlíme aktivity, u kterých by se děti mohly vyběhat a zvednout se z gaučů od telefonů a tabletů a druhou rukou jim za výkon cpeme jenom hromadu cukru. A jak by vše měli řešit rodiče, které svým dětem tolik sladkostí nedávají? Nebudou na ně chodit? Zakáží dětem to všechno sníst? Neříkám úplně zakázat sladké, na to bych byla moc bláhová – ale kde jsou ty časy, kdy děti dostávaly za splněné úkoly například razítka, odznáčky a po sesbírání všech dostaly jedno lízátko nebo bublifuk – nepotěšilo je to víc?

V Sázavě máme rodinné centrum, kde pořádáme různé akce pro rodiny s dětmi. Včera byl zrovna na programu dětský karneval. A protože jsme nechtěli kupovat hromadu sladkostí, vyřešili jsme to dobrým ovocem a jako pamlsek jsme měli popcorn. Stačilo přidělat oči a z jablíček udělat želvy Ninja, z banánů Mimoně, z mandarinek kočičky a z popcornu ovečky. A originální odměny byly na světe.

Tak co, nevypadá to veseleji?