Petra (46): Poznala jsem někoho, kdo by si o mě před rokem ani neopřel kolo. Teď stojím před těžkým rozhodnutím

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
zamyslena zena

Zdroj: Shutterstock

Petra žije s Filipem už přes 10 let. Ve svém manželství podle svých slov byla ještě donedávna šťastná. A to i přesto, že pro ni byl Filip vždy spíše přítel než manžel. „Bylo mi s ním dobře, ale lásku jsem k němu nikdy nepocítila,“ říká. Teď poznala Petra někoho, kvůli komu by chtěla od manžela odejít. Bojí se ale, že se jí rozpadne celý svět.

„Když jsem Filipa poznala, bylo mi 34. Vážila jsem 130 kilo a se svou spíše nižší postavou jsem byla širší než delší,“ říká Petra na rovinu. Do té doby prý nepoznala nikoho, kdo by se do ní zamiloval. Filip se jí ale začal dvořit a jí to lichotilo.

„Byla jsem sama. Bydlela jsem v malé garsonce, nežila jsem si zrovna na vysoké noze. Filip na měl byl hodný, záleželo mu na mě, a navíc byl dobře zajištěný,“ popisuje čtenářka. „Když jsem s ním otěhotněla, jeho žádost o ruku mi přišla vhod,“ přiznává.

Změna přišla až s lékařským vyšetřením

Petra díky Filipovi získala nové přátele. Nastěhovala se do jeho prostorného bytu, začali spolu vychovávat syna. Dlouho neměla důvod na svém životě nic měnit. „S Filipem nám to klapalo, on nejspíš nikdy nepoznal, že necítím to samé. V posteli si rozumíme i bez mojí lásky,“ říká čtenářka.

„Všechno změnilo až jedno mé vyšetření u doktora. Na pravidelné prohlídce mi lékaři řekli, že pokud nezhubnu, zadělávám si na velké zdravotní problémy. A já jsem se zalekla, takže jsem na sobě začala pracovat,“ vysvětluje Petra. To bylo zhruba před rokem.

„Za poslední rok se mi podařilo opravdu hodně shodit, pracuji na sobě. Kila šla dolů, ale sebevědomí nahoru, já jsem se tak začala i více malovat, chodit do společnosti, bavit. A poznala jsem někoho, kdo by si o mě před rokem možná ani neopřel kolo.“

Láska nebo jistota?

Petra prý po opravdu dlouhé době pocítila v životě lásku. Muž, se kterým se díky svému novému já seznámila, se pro ni stal středem světa. „Scházíme se tajně za zády mého muže. Cítím se proto hrozně, jenomže nemůžu překonat zamilovanost,“ říká.

Čtenářka teď stojí před těžkým rozhodnutím. Její milenec totiž už několikrát chtěl, aby o nich manželovi řekla. „Jako první problém vnímám to, že Filip na mě byl vždy hodný a miloval mě. Já jsem mu celou dobu lhala a teď bych ho za to všechno měla ještě zradit?“ ptá se.

„A pokud od něho odejdu, ztratím jistotu. Ztratím zázemí, které mám, zatáhnu do problémů našeho syna. Nemohu vědět, zda mě můj nový partner za pár dní neopustí, protože ho přestanu bavit. Rozhoduji se teď mezi možná bláhovou láskou a jistotou, kterou ale obelhávám svého muže. Ani jedna možnost nejspíš není správná,“ říká závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články