Marta (28): Partnerovi jsem porodila dítě. Neustále však myslím na to, jaké by to bylo se ženou

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
zamyslena zena

Zdroj: Shutterstock

Pro Martu byla vždy důležitá její rodina. Otec i matka ji odmalička ve všem podporovali a ona vždy myslela jenom na to, jak jim chce dělat radost. O to, že by se vztahy mezi nimi mohly pokazit, se začala bát zhruba v šestnácti letech. Tehdy si totiž uvědomila, že se jí líbí dívky.

„Moji spolužáci dávno měli nějaký vztah, já ale byla pořád sama. Nevadilo mi to, jen jsem si říkala, čím to je. Došlo mi to, když jsem se poprvé zakoukala do dívky. Kluci mi jednoduše nikdy nic neříkali,“ vysvětluje Marta.

„Nejprve jsem kvůli tomu brečela. Byla jsem zmatená a bála jsem se o tom s kýmkoli mluvit. Pak jsem se svěřila kamarádce, která mi řekla, že je to v pořádku. A tak jsem se chtěla doma se vším přiznat. To mi bylo asi 18,“ říká.

Na přiznání nikdy nedošlo

Marta byla odhodlaná rodičům říci, že se jí líbí dívky. Že si nejspíš nikdy muže nenajde. Jenomže ještě než k tomu došlo, uvědomila si z jejich slov, že by to pro ně bylo těžké přijmout.

„Táta jednou komentoval něco v televizi. Říkal, že rodiče homosexuálních dětí jsou chudáci. Že si musí procházet peklem,“ svěřila se Marta.

„Máma zase vždycky říkala, že chce jednou mít minimálně dvě vnoučata. Já jsem se pak usmívala, že za veškerou tu podporu, kterou jsem v nich vždy měla, jí dám klidně tři. Jenomže kdybych byla někdy s dívkou, nikdy bych tenhle slib nesplnila.“

Marta se rozhodla, že se svým přiznáním ještě počká. Že nebude dělat závěry, dokud si nebude jistá. „Věděla jsem, že by mě přijali, ale že by to pro ně bylo těžké. Že bych jim hrozně ublížila,“ vysvětluje. „A pak jsem poznala Dominika. Dali jsme se do kupy vlastně náhodou, ale žijeme spolu už pět let,“ přiznává.

Mám ho ráda, ale stále myslím na ženy

S o dva roky starším Dominikem se poznala Marta na jednom večírku, kde si padli do noty. On ji pozval na rande a ona souhlasila. Nakonec se z nich stal pár. „Líbí se mi, mám ho ráda. Když jsem s ním asi po půl roce vztahu otěhotněla, nebylo to plánované, ale měla jsem radost,“ říká.

Marta splnila svůj slib a její maminka se stala babičkou. Jenomže ačkoli společně s Dominikem vychovává dceru, není tak úplně šťastná. „S Dominikem nám to klape. Nevím, jestli to, co k němu cítím, je láska, ale nejspíš ano. Problém je v tom, že když jsem s ním, myslím na to, jaké by to bylo s nějakou ženou,“ přiznává.

Nakonec tak Marta dokázala svou rodinu přesvědčit o tom, že má šťastný vztah a že se možná brzy bude moci maminka těšit na další vnouče, sama sebe ale o své heterosexualitě zatím nepřesvědčila. „Dominika opustit nechci. Něco ve mně chce ale poznávat dál,“ doplňuje závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články