Aleš Procházka má doma jednu z nejkrásnějších princezen. Oba nadabovali postavy z Harryho Pottera

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
ales prochazka

Zdroj: Profimedia

Jeho hlas zná každé malé dítě, velmi dobře jsou s ním obeznámeni ale i dospělí. Aleš Procházka namluvil Severuse Snapea z filmů o Harrym Potterovi nebo Chandlera z Přátel. A právě tento herec má doma jednu z nejkrásnějších českých princezen.

Miroslava Pleštilová si v 80. letech minulého století zahrála snad v každé pohádce, která se v televizi objevila.

Byla považována za jednu z nejkrásnějších hereček, a Procházkovi by tak mohl kdekdo závidět, že právě jeho ženou se nakonec stala.

Od dob své největší slávy se sice Pleštilová výrazně změnila, stále je to ale sympatická žena a pro mnohé zůstane princeznou už navždy.

Herečka ztvárnila například Elišku ve snímku Bylo nás šest, zahrála si také v pohádkách O čarovné Laskonce, O kouzelnici Klotýnce nebo Královna štěstí.

miroslava plestilova

Zdroj: Profimedia

Věčné dítě

Dnes je Pleštilové 56 let. Podle jejích slov jí ale mnoho lidí tipuje méně. „Stárnu, ale pořád vypadám jako dítě. Chtěla bych hrát zhýralou padesátnici, třeba větší alkoholičku, ale on mi to nikdo nedá,“ postěžovala si se smíchem podle webu Extra.

Ačkoli to nejprve vypadalo, že se z ní stane baletka, nakonec se na střední škole začala zajímat o herectví a později profesi zcela propadla. Díky ní se také seznámila se svým mužem, který působí ve stejném oboru.

Vychovali spolu dva syny

Miroslava s Alešem si za svůj společný život prošli mnohým, také vychovali dva syny. „Jednomu je 24, druhému 22 let. Starší vystudoval Duncan centre – moderní tanec a teď přešel na filozofickou fakultu, takže ten v našich šlépějích rozhodně nejde,“ prozradil pro Super v dubnu tohoto roku Procházka.

„Ten mladší studuje soukromou filmovou školu, strašně ho to baví, dělá zvukařinu,“ doplnil. Přiznal se, že když byli kluci malí, patřil spíše k přísným tatínkům, jeho žena to ale svou jemností východu dorovnávala.

Společně v Bradavicích

Procházkův hlas můžeme slyšet z úst profesora Severuse Snapea, ani jeho žena ale v tomto ohledu nezahálela. Ve filmech o Harrym Potterovi v českém znění zaznívá její hlas také. Namluvila totiž Belatrix Lestrangeovou.

Kromě toho propůjčila svůj hlas Janine Melnitz ve filmu Krotitelé duchů nebo hrošici Glorii v kresleném filmu Madagaskar.

Autor: Shani Maiová

Související články