Nová česká pohádka se Sabinou Rojkovou z prostředí Valašska málem nevznikla. Pomohli jí ale samotní diváci

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
Rojkova Sabina

Zdroj: Nextfoto

Filmový žánr pohádka má v našich končinách velkou tradici. Na začátku prosince se mohou diváci těšit na zbrusu nový kousek, a to z prostředí malebného Valašska. Bohužel ani hvězdné obsazení v čele s talentovanou Sabinou Rojkovou nezajistilo, že film bude moci jít do kin. Tvůrci snímku si s tím však naštěstí poradili.

Nová česká pohádka Největší dar se do kin podívá krátce před Vánoci. Diváci se mohou těšit na krásnou přírodu, ale také poutavý příběh.

Rojková jako bohyně jara

Ten vypráví o sporu bohyně jara Vesny a bohyně zimy Moreny. Ta totiž zjistí, jak zařídit, aby se její nástupkyně, tedy Vesna, už nikdy nedostala k moci. Pro pozemský lid by to tak znamenalo nikdy nekončící zimu.

Chybět snímku nebudou ale ani filmové hvězdy. Diváci se tak mohou těšit například na Bolka Polívku, Jiřího Dvořáka či Zuzanu Slavíkovou. Hlavní role se ale ujala mladičká Sabina Rojková.

Projekt ohrozil koronavirus

Ta se věnuje herectví už od svých jedenácti let. Tehdy začínala na prknech Divadla ABC či Rokoka. Televizní diváci ji pak mohou znát ze seriálu Ulice, kde účinkovala několik let, či z nového seriálu Co jste hasiči.

Ačkoliv má nově natočená pohádka mnoho hereckých hvězd, s jejím uvedením do kin byl trochu problém. Vše zapříčinila pandemie koronaviru, která celý projekt prodloužila a samozřejmě také prodražila.

Přispěli samotní diváci

Tvůrci filmu se tak rozhodli požádat o pomoc své potencionální diváky. Ty vyzvali, aby snímek podpořili ještě před jeho premiérou, a to za pomocí dárcovské platformy.

Lidé tak mohli na film přispět a od tvůrců za to obdrželi různé benefity – od filmových rekvizit až po lístky na slavnostní premiéru.

Přispěvatele pohádka zřejmě zaujala, filmaři obdrželi necelých 520 tisíc korun. I díky tomu se můžeme v prosinci těšit na novou originální a českou pohádku. Snad bude stát opravdu za to.

Zdroj: Totalfilm.cz, Novinky, Instagram

Autor: Markéta Mladá

Související články