Veronika Žilková odmítá kandidaturu Stropnického na Hrad. Poprosil ji, aby jej podpořila v boji proti Babišovi

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
veronika zilkova

Zdroj: Profimedia

Herečka Veronika Žilková veřejně oznámila, že projevuje podporu v nastávajících prezidentských volbách Danuši Nerudové. Nedávno zveřejnila prohlášení, ve kterém uvedla několik důvodů. Později pak natočila téměř čtvrthodinové video na instagram, kde své rozhodnutí rozebírá.

Hned na začátku videa Žilková upozornila, že každý názor je jiný a ona respektuje všechny z nich. Přece jenom se tomu podle jejích slov neříká svobodná volba pro nic za nic. To, že někteří lidé budou ve volbách dávat hlas někomu jinému, prý ještě neznamená, že s ní dál nemohou cvičit na jejích kurzech.

„Na každého kandidáta se může časem objevit nějaké zlo, každý může mít svou slabou stránku, ale na vás je, co budete tolerovat, a co naopak tolerovat nebudete,“ uvádí Žilková ve videu.

Reakce na negativní názory

Žilková video podle svých slov nahrála proto, že se začaly po jejím projevení podpory Nerudové objevovat i negativní komentáře. Rozhodla se tak upřesnit, proč přesně chce Nerudovou volit.

„Osobně ji neznám. Na internetu jsem si vyjela její profil a zjistila, že podporuje důchodce, sociálně slabší a opuštěné děti,“ uvedla herečka.

„Myslím si, že prezident, který reprezentuje republiku, by měl být prezident všech občanů, ne pouze těch silných,“ dodala s odkazem na to, že Nerudová podporuje i různé menšiny. Následně se vyjádřila i ke kandidatuře Martina Stopnického.

Ačkoli se prozatím nejvíce spekulovalo o tom, že ANO vyšle do boje o prezidentské křeslo Andreje Babiše, je podle CNN Prima NEWS jedním z horkých kandidátů také právě muž, se kterým se momentálně Žilková rozvádí.

Když se jí média ptala, zda by mu v případě jeho kandidatury dala hlas, odpověděla jednomu z novinářů: „Asi jste zapomněl, že manžel požádal o rozvod, opustil rodinu a jsme v rozvodovém řízení.“ Následně na další dotazy odpovídat odmítla, v příspěvku na instagramu se ale později vyjádřila jasně.

Každý má právo na názor

„Nemluvím teď jako manželka, ale jako bývalá členka jeho volebního týmu,“ uvedla. „Pokud se rozhodne kandidovat někdo, kdo nemá uspořádané rodinné vztahy, je to mínus. Stropnický navíc porušil jakýsi služební diplomatický zákon,“ upozornila s tím, že si Stropnický neměl podle zákona právo jakožto člen diplomacie začít něco se svou spolupracovnicí.

„Ta jeho dívka by se asi případně stala první dámou. Tato dívka, aby získala izraelské občanství, tak žila 5 let se sedmdesátiletým izraelským občanem. Jen co občanství dostala, začala žít se Stropnickým veřejně,“ uvádí dále Žilková s tím, že se to dozvěděla od lidí z Izraele.

Dalším důvodem, proč by podle ní neměl být Stropnický prezidentem, je jeho snaha rozdělit ANO. On ji totiž požádal, aby ho podpořila v kandidatuře na prezidenta a boji proti Babišovi.

Mělo se tak stát v době, kdy bylo jejich manželství ještě v pořádku. „Chtěl rozpojit ANO. Že by se rozdělilo na část, která podporuje pana Babiše, a já bych se připojila ke Stropnickému. To jsem odmítla,“ uvádí herečka.

Herečka rozhodně nemá v plánu Stropnického podpořit a jeho kroky se jí nelíbí. Dodává ale, že je to zcela jeho věc a ona má jasno v tom, koho podpoří. Stejně tak, jako se rozhodla Žilková, má podle jejích slov si sám udělat jasný názor každý další člověk.

Zdroj: Instagram, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články