Pavel Vítek a Janis Sidovský svůj vztah dlouho tajili. Coming out udělali kvůli senzacechtivým novinářům

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
pavel vitek

Zdroj: Profimedia

Hudebník Pavel Vítek za sebou má velmi náročné období. Nedávno pořádal ke svým 60. narozeninám velký koncert v pražské Lucerně. Do toho jeho partner Janis Sidovský kandidoval do Senátu a on ho naplno podporoval. Jsou spolu už neuvěřitelných 35 let, a ačkoli jejich vztah nebyl vždy procházkou růžovým sadem, jsou spokojení a šťastní. Jejich coming out v 90. letech pro ně ale nebyl ani trochu snadný.

Svou lásku tajil Pavel Vítek dokonce i před rodiči. O to víc si ale podle svých slov dnes užívá to, že se mohou společně veřejně projevit.

Tehdy byla jednoduše jiná doba a nebylo snadné se vypořádat s tlakem okolí. Vítek se Sidovským to ale překonali a dnes jsou spokojení.

Naučili jsme si vážit toho, že smíme být spolu

V 80. letech, kdy spolu Sidovský s Vítkem začínali žít, měli podle zpěvákových slov garsonky jen 7 minut autem od sebe. „A když přijeli rodiče, k jednomu nebo druhému, my jsme vzali naše věci, které jsme měli ve společné domácnosti, a to jsme naložili do mého auta a odvezli tam, kam měli rodiče přijet,“ popsal pro Extra.

Ani neustálé stěhování a skrývání pravdy je ale nakonec nerozdělilo. Dokonce jim prý dala tato těžká zkušenost něco do života.

„Já jsem šťastný, že jsme to museli absolvovat, protože jsme se naučili vážit si toho, že můžeme být spolu. Že můžeme žít život pod jednou střechou,“ říká hudebník.

Chtěli je pošpinit

Pavel a Janis dlouho tajili, že jsou spolu. A k coming outu se nakonec odhodlali jen proto, že na ně média měla informace, které chtěla zveřejnit.

„My jsme se dozvěděli, že bulvár chystá ošklivý materiál. Viděno klíčovou dírkou, podívejte se na ně. Žijí spolu a nikomu to neřeknou. Přitom to byla naše soukromá věc,“ vypráví Pavel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavel Vítek (@pavelvitekofficial)

Tehdy se rozhodli, že řeknou všechno na rovinu, že nenechají média, aby je pošpinila, aby jejich tajemství prozradil někdo jiný.

Většina lidí v jejich okolí naštěstí přijala informaci velmi dobře. Našli se sice ti, kteří dělali dvojici problémy, dnes je ale pár šťastný a za všechno, čím si prošli, jsou oba muži rádi.

Už se nebojí ukázat společně

Před lety se skrývali a svou lásku tajili. Dnes si to vynahrazují. Už se nebojí ukázat se společně světu.

Zrovna nedávno zveřejnil Pavel na svém instagramu fotografii z Benátek, kde si s partnerem užili příjemný víkend. A v komentářích se pár setkal jen s milými vzkazy.

„Je pro mě příjemným překvapením, že mi po tolika letech na sociálních sítích někdo napíše, že jsme pro něj v oblasti coming outu byli s Janisem vzorem. To se děje každou chvíli,“ přiznal s úsměvem Vítek v rozhovoru pro Extra.

Zdroj: Instagram, Pro ženy, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články