Josef Somr poslední měsíce života nechodil ani do trafiky pro noviny. Poslední rozloučení proběhne 26. října

od Denisa Weisová
   < 1 minuta čtení
josef somr

Zdroj: Nextfoto

16. října zemřel ve svých 88. letech muž, který byl obrovskou legendou, Josef Somr. Herec, jehož můžeme znát například jako výpravčího Hubičku z Ostře sledovaných vlaků, podlehl podle informací Blesku rakovině plic. Poslední dny života strávil v nemocnici Na Pleši na dýchacích přístrojích.

Herec poslední měsíce života strávil hlavně po nemocnicích nebo zavřený doma, z domu nevycházel.

Nemoci ho trápily už hodně dlouho

Jak na konci dubna zveřejnil server Aha!, už ani pro noviny do trafiky, kterou měl hned vedle svého bydlení, nechodil. Pro noviny mu chodila manželka Alena. Byla to nejspíš právě ona, kdo se o něj poslední měsíce staral.

Mobily nezvedal, prý už nechtěl žádnou další práci, zdravotně se na to necítil. Vyřádilo se na něm veliké množství nemocí, problémy měl se slinivkou, srdcem, mozkem a plícemi, které se mu vlastně nakonec staly osudnými.

„Jsme už schránky zchátralé. Lepší už to nebude. Já jsem se ale s tím stářím dávno smířil. Přednost má teď zdraví, nikoli práce,“ vyjádřil se Somr pro Aha! v dubnu tohoto roku.

Jeho herecká kariéra skončila v roce 2016 filmem Jak básníci čekají na zázrak. Na veřejnosti se přestal ukazovat s příchodem pandemie a už tomu tak i zůstalo.

Pohřeb Josefa Somra

Poslední rozloučení s tímto velikánem proběhne 26. října ve Velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Zde bude uložena i urna s popelem, přestože se původně předpokládalo, že bude pohřben ve svém rodném Vracově. Většinu života ale strávil právě v Praze.

„Zvěst o úmrtí našeho rodáka a čestného občana nás velmi zasáhla. Byl to nejen výborný herec, ale především skvělý člověk, hrdý patriot,“ prohlásil pro Blesk starosta jeho rodné obce.

Zdroje: Blesk, Aha!, iRozhlas

Autor: Denisa Weisová

Související články