Uršula Kluková pořád pracuje, přestože je 20 let v důchodu. Zdražování vůbec nerozumí

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
ursula klukova

Zdroj: Profimedia

Herečce Uršule Klukové je 81 let. I tak ale stále pracuje. Ačkoli pobírá důchod, pravděpodobně by se bez práce s vysokými cenami, které poslední dobou útočí na všechny domácnosti, bez problému poprat nedokázala.

Herečka se stará o sebe a své domácí mazlíčky. Nemá příliš vysoké výdaje, přesto ale uznává, že kdyby nepracovala, nejspíš by pro ni bylo zdražování velkým problémem.

„Vařím si, nikam moc nechodím a neutrácím. Takže to pro mě není opravdu takový problém,“ popsala pro web České důchody. Jak ale prozradila, je v penzi už 20 let a pobírá důchod spíše průměrný, takže si rozhodně na vysoké noze nežije.

Bojí se toho, co se může stát

V současné době herečka s penězi vychází, věnuje se práci a snaží se i dostatečně odpočívat, což je v jejím věku důležité. Má ale trochu strach z toho, že by se mohla přihodit nějaká ta nepříjemnost, kvůli které by pak finančně situaci nezvládala.

„Může se stát, že nebudu moct pracovat nebo nebudu tu práci mít. Potom budu muset vyjít z toho důchodu,“ řekla v rozhovoru s tím, že to by byl asi trochu problém.

„A co říkám tomu zdražování? Vůbec tomu nerozumím. Nechápu, z jakého důvodu zničehonic takhle vylítly ceny, nevím,“ posteskla si.

„Já mám důchod docela dost nízký. Pracuji od roku 1960, přerušila jsem to jen kvůli mateřské a jedné operaci, ale jinak jsem pracovala i v nemoci. Pořád platím zdravotní a sociální, ale to neznamená, že to tak půjde dál. Je mi už 81 let,“ říká s tím, že kdyby mohla, rozhodně by si ráda užívala odpočinku víc, bohužel to ale nejde.

Udržuje se v kondici

Pracovat i ve svém věku si Uršula může dovolit díky tomu, že má stále dost energie. Jak se udržuje v kondici a jak je možné, že to všechno tak skvěle zvládá?

„Já nevím, ale hodně mně pomáhá, že když se mi něco nechce, tak si řeknu, že musím, nikdo to za mě neudělá,“ svěřila se webu Super.

Někdy podle svých slov sní o ideálním dni, kdy by si jen lehla do postele a mohla si až do večera číst. To se jí ale nestává, obvykle totiž má vždy co na práci. Když nedělá nic jiného, je minimálně potřeba doma uklidit.

Uršula Kluková dnes podle svých slov žije šťastný a spokojený život. A i když si uvědomuje, že v některých ohledech by to mohlo být lepší a stále se má čeho obávat, snaží se brát všechno pozitivně a na nic si nestěžovat.

Zdroj: Sedmička, České důchody, Super, Lifee

Autor: Shani Maiová

Související články