Při milování nemusíte zažít jen jeden druh orgasmu. Chtějte jich prožít několik

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Orgasmus

Zdroj: Shutterstock

Určitě se shodneme na tom, že orgasmus je příjemným benefitem milování. Ne vždy se milujeme s jasným cílem této rozkoše dosáhnout, ale když se to povede, určitě se tomu nebráníme. Ba naopak. Chceme to zažít znovu a znovu.

Pokud jde o orgasmus, většina z nás ví, jaký pocit to je. Málokdo ale ví, že orgasmů je vlastně hned několik. Proč se omezovat jen na jeden, když jich můžete prožít více?

Co je vlastně orgasmus?

„Orgasmus je fyzický reflex, ke kterému dochází, když se svaly napnou během sexuálního vzrušení a poté se uvolní prostřednictvím série rytmických kontrakcí,“ vysvětluje health.com.

Každý z nás může orgasmus prožívat trochu jinak. Lišíme se nejen v intenzitě, ale také v délce tohoto bezesporu příjemného prožitku.

Kromě fyzického uvolnění je to také emocionální požitek. Orgasmus vám umožňuje cítit se blíže svému partnerovi nebo se jednoduše zbavit stresu po náročném dni.

Není orgasmus jako orgasmus

Co kdybychom vám řekli, že žena může prožít mnohem více nežli jen jeden druh orgasmu? Věřili byste nám to?

Nejčastějším typem je orgasmus způsobený drážděním klitorisu. Klitoris je velmi citlivá část ženského těla, skládá se z milionů nervových zakončení.

Během stimulace dojde ke zvýšení průtoku krve do oblasti, čímž se klitoris prokrví, a všechno nahromaděné napětí se poté uvolní v podobě intenzivního orgasmu.

Dalším typem je orgasmus bodu G. To je ten často opěvovaný bod uvnitř ženské pochvy, nacházející se někde v polovině mezi poševním otvorem a děložním čípkem. Stimulace tohoto místa, pokud ho dokážete najít, může vyvolat velmi silné a vzrušující pocity.

Smíšený a anální orgasmus

Smíšený orgasmus nastává, když klitoridální i vaginální orgasmus probíhají současně. „Je známo, že tyto dvojčetné orgasmy trvají klidně i několik minut,“ dodává prevention.com.

Anální sex nebo anální hry nejsou šálkem čaje každé ženy. Někteří to milují, a jiní o to vůbec nestojí. Pokud vám ale anální sex nevadí, můžete dosáhnout dalšího typu orgasmu.

Protože řitní otvor a konečník jsou tak blízko vagíny a klitorisu – a jsou spojeny tenkým úsekem tkáně nazývaným perineum – sdílejí mnoho stejných nervů a svalů, včetně svalu pánevního dna.

Pánevní sval je pro mnoho žen vysoce citlivý a jeho stimulace může vyvolat vaginální orgasmus – a také anální.

Zdroj: prevention.com, health.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články