Za dveřmi ložnice: Optimální délka milování vás překvapí. Delší výkony mohou být i na škodu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Delka milovani

Zdroj: Shutterstock

Někdo ho rád krátké, jiný zase dlouhé. Další hledá něco mezi tím a vydává se jakousi zlatou střední cestou. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jak dlouho by vlastně mělo trvat milování? Většina z nás na to asi vůbec nepomyslela. Proč taky?

Délka milování může být pro jednoho důvodem k frustraci. Pro druhého zase zdrojem závisti. U někoho kvůli tomu vznikne nedorozumění, protože se může stát, že se partneři v délce milování neshodnou.

Kdy, kolikrát a jak dlouho?

I když by to většina z nás nepřiznala nahlas, milujeme srovnávání. Chceme totiž vědět kdy, kdo, kolikrát a jak dlouho. Ať to na sebe práskneme, nebo ne, v hloubi duše se každý z nás občas s někým porovnával a přemýšlel, jestli to i jinde mají stejně.

Každý má svoji představu ideální délky milování. Pro někoho je to pod deset minut, jiný vyžaduje třeba dvojnásobně více. A najdou se i tací, kteří by se nezlobili ani za půlhodinové milování.

Do patnácti minut je to ideál?

Na tohle téma už se provedlo tolik výzkumů a anket, že by z toho člověku šla hlava kolem. Za jakýsi průměr se označuje délka kolem patnácti minut.

Cokoli pod patnáct minut je mnoha lidmi bráno jako nedostačující a neuspokojivé. Bohužel právě v této rovině se nachází intimní život drtivé většiny lidí. Nepřesáhne totiž 13 minut. Za opačným bodem je potom hranice půl hodiny. Delší milování už je podle řady lidí spíše na škodu.

Za jakýsi střed lze tedy považovat 15 minut. Taková doba je podle všeho žádoucí a vyhovuje většině lidí. Nejčastěji se ale lidé milují po dobu 7 až 13 minut.

Není třeba panikařit

V případě milování nejde ani tak o kvantitu, jako spíše o kvalitu. Proto není třeba podléhat panice, pokud za dveřmi ložnice nepodáváte výkony odpovídající nějakému ideálu.

Důležité je najít shodu s partnerem. Stává se, že se představy milenců liší – jednomu stačí kratší milování, druhý by raději delší. Je proto na místě naučit se udělat nějaký kompromis.

A co dělat v případě, kdy by délka milování mohla být delší, ale z nějakého důvodu to nejde? Pak lze do těchto příjemných okamžiků zařadit i další vzrušující aktivity a milování s nimi prodloužit.

Zdroj: ro.co, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články