Červená nemusí vždy znamenat STOP. Víme, proč se neomezovat ani během svých dnů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
cervena menstruace

Zdroj: Shutterstock

Pro spoustu lidí je sex během menstruace stále velké tabu a červená pro ně vždy bude znamenat STOP. Přitom přináší spoustu výhod a benefitů, nad kterými byste měli popřemýšlet, než červený sex nadobro zavrhnete. Už jen proto, že sex bývá v té době lepší a orgasmus intenzivnější, stojí za to si tento článek přečíst a dozvědět se víc.

Pokud vám představa sexu během vašich dní připadá odpudivá, pomyslete na to, že celá třetina sexuálně aktivních lidí si ho bez problémů dopřává. Nejedná se tedy o nic zapovězeného nebo nenormálního, jak píše Healthline.com.

Platí však několik základních pravidel, na které by se nemělo zapomínat.

Dbejte na hygienu

Není to tak, že by menstruační krev byla nějakým způsobem nečistá, jak by mohla evokovat. Je to směs čisté krve a tkáně, které tělo už nepotřebuje, takže v tomto ohledu je to naprosto v pořádku.

Hygiena se ale musí dodržovat především proto, že během menstruace je děložní čípek malinko otevřený, a tak je žena náchylnější k infekci či k přenosu pohlavních chorob.

Za takové situace se doporučuje použít kondom, nejenom z hygienických důvodů, ale také proto, aby se zabránilo otěhotnění.

Početí během menstruace

Ačkoliv by se mohlo zdát, že během menstruace nemůže dojít k početí, pravda je jiná. Spermie přežijí v děloze i několik dní a některé ženy jsou plodné ihned po skončení menstruace.

Pokud tedy nechcete „zabřeznout“, nepolevujte v ostražitosti.

Větší chuť a lepší prožitek

Říká se, že ženy mají během svých dnů zvýšené libido a dosahují rychleji orgasmu, který bývá delší a intenzivnější. Je to tím, že pohlavní orgány jsou prokrvenější, a tím pádem citlivější.

Zásluhu na tom mají také hormony, které lítají všemi směry. Dalším důvodem může být pocit zakázaného ovoce, v tomto případě konkrétně jahod.

Výhody červeného sexu

Sex za téhle situace má potenciál prohloubit intimitu mezi oběma partnery. Přece jenom to není věc, kterou byste dělali na potkání s každým, a mezi mužem a ženou musí být určitá důvěra.

Další výhodou je, že orgasmus vyplavuje v těle endorfiny, které pomáhají proti špatné náladě. A té si my ženy během našich dní užíváme víc než dost. A nejen my, ale i chudáci naši partneři, kteří ji musejí snášet.

Endorfiny dokáží také tlumit bolest. Pokud tedy trpíte během svých dní bolestmi břicha, vyzkoušejte sex. Je to mnohem lepší alternativa než nějaká růžová pilulka.

Dobří pomocníci

Pokud se vám představa krve stále příčí, ale přesto byste se chtěly přestat menstruací omezovat, máte na výběr z několika pomůcek.

Speciální menstruační tampony – můžete je sehnat v sexshopech, ale lepší je objednat je na e-shopu. Vyjdou vás tak třikrát laciněji. Jsou to malé houbičky různých tvarů bez provázku, takže nejsou nijak vidět a při sexu nepřekáží ani vám, ani partnerovi.

Menstruační kalíšek – Je to jeden ze způsobů, jak řešit krvácení obecně a tento způsob se vám může hodit právě, pokud si chcete užít. Nevýhodou je, že se kalíšek může pohnout a trocha krve třeba vyteče. Kupte si proto červené kondomy, na kterých se trocha krve ztratí.

V nejhorším případě se dá použít i pesar, který zabrání, aby se krev dostala za děložní čípek.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Klára Kovalčíková

Související články