Lenka (38): Partner chtěl, ať se oblékám vyzývavěji. Teď mě uráží a hází na mě špínu, kudy chodí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
vyzyvava zena

Zdroj: Shutterstock

Opakovaně mi tvrdil, že je strašná škoda, abych se schovávala do těch svých neforemných hadrů. Přesvědčoval mě o tom, jak moc mi to bude slušet, když se trochu odhalím. Chtěla jsem mu udělat radost a na jeho popud obnovila šatník. Nečekala jsem, že se ke mně nakonec zachová tak ošklivě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Celé to bylo z jeho hlavy. Myslela jsem si, že když dám na jeho slova a splním přání, o kterém mě tak často přesvědčoval, bude rád. Situace ale nabrala úplně jiný směr a mně je nyní do pláče.

Byl samá lichotka

Ačkoli mi už táhne na čtyřicet, troufnu si sama o sobě tvrdit, že na svůj věk vypadám velmi dobře. V porovnání s kolegyněmi v práci nebo kamarádkami o sebe daleko více pečuji a je to na mně znát.

Možná právě proto jsem nikdy neměla problém najít si chlapa. Sami se mi nabízeli a mnohdy mi nechtěli věřit, kolik mi vlastně je.

I partner Filip mi neodolal a tenkrát v baru se mi v podstatě vnutil. A já byla ráda, opravdu se mi líbil. Od začátku byl samá lichotka a milá slovíčka sypal z rukávu. A to mu zůstalo i poté, co jsme se dali dohromady a začali tvořit pár.

Přesvědčoval mě, že mám na víc

Vedle Filipa jsem se cítila opravdu krásná, sexy a žádaná. Jak by taky ne, když mi neustále opakoval, jak dobře vypadám a že jsem nejkrásnější ženská, kterou kdy měl. A mě jeho slova strašně těšila.

Často mluvil o tom, že se oblékám nešikovně. Prý je strašná škoda, že nosím neforemné oblečení, ve kterém se v podstatě jen schovávám. Nejdříve se mi to nezdálo, ale nakonec mě přesvědčil, že mám na víc. Nechala jsem se jím zlákat.

Chtěl, abych se oblékala vyzývavěji

Filip mě žádal, abych se začala oblékat trochu více žensky. Nebo spíše vyzývavěji, jak mi kolikrát svůdně šeptal do ucha. Tvrdil, že mi to bude strašně slušet, a já tomu uvěřila.

Abych mu udělala radost, obnovila jsem svůj šatník. Pořídila jsem si oblečení, které bych do té doby nikdy nenosila. Halenky s výstřihem, krátké sukně, upnuté šaty.

A víte co? Cítila jsem se skvěle! Filip mi dodával sebevědomí, a nakonec mi nepřišlo, že se vlastně oblékám úplně jinak než dříve. Měla jsem za to, že tím partnerovi udělám radost. Nebylo tomu tak.

Zbyly mi oči pro pláč

Už dříve se za mnou muži otáčeli. V novém vyzývavějším oblečení jsem měla ještě více jejich pozornosti. A to se Filipovi nelíbilo. Ačkoli neměl důvod žárlit, protože mě jiní muži nezajímali, stejně mi dal kopačky. Odešel se slovy, že se oblékám jako rajda.

Ranilo mě to. Vždyť jsem se tak oblékala jen kvůli němu! To však nebylo to nejhorší. Nejenže mě nazval rajdou, co schválně svádí chlapy, ale ještě na mě začal házet špínu, kudy prošel. Pomlouval mě na každém kroku, osočoval z věcí, které nebyly pravda.

Jsem nešťastná. Kvůli němu si teď na mě lidé na ulici ukazují. To víte, malé město, tady se dostanete do řečí rychlostí blesku. Co jsem udělala špatně? Jenom jsem mu chtěla udělat radost.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články