Řekli byste, že tato okouzlující kráska je ta příšerná Kat z filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Julia Stiles

Zdroj: Profimedia

Julia Stiles se nejprve ucházela o roli mladší sestry hlavní hrdinky Biancy. Nakonec ale dostala přímo roli Kat. A tou se v této slavné komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím proslavila. Stejně tak jako Heath Ledger, po jehož boku hrála. Jak specifická herečka s dlouhými vlnitými vlasy vypadá dnes?

V roce 1999 spatřila světlo světa tato romantická teen komedie a stala se hitem. Jedná se o moderní verzi Shakespearovy divadelní hry Zkrocení zlé ženy.

Příběh o tom, jak na lásku

Koncept tohoto příběhu je velice zajímavý. Otec má dvě dcery. O jednu všichni nápadníci stojí, protože je krásná, půvabná, laskavá a milá.

Druhou nikdo nechce, protože je zlá, drzá a divoká. Otec řekne, že si nikdo půvabnou mladší sestru vzít nemůže, dokud se neprovdá jeho starší dcera Kateřina.

A tak nápadníci mladší Biancy lstí přimějí jednoho muže, aby se o Kateřinu ucházel. Ten si ji vezme pod křídla a dělá jí po celou dobu takové naschvály, až ji svým způsobem „zkrotí“.

Tím mezi nimi vznikne silné pouto a nakonec se z divoké a zlé Kateřiny stane milující, loajální a poslušná žena.

Příběh filmu je na podobném principu, avšak lehce převeden do moderní doby přelomu milénia.

Pro Julii to byl přelomový moment její kariéry

Oběma hlavním představitelům, Julii i Heathovi, nastartoval tento film kariéru a byl pro ně přelomový. Každý se pak vydal jinou cestou, Juliu obsazovali do dalších romantických komedií pro puberťáky a Heath šel temnější a úspěšnější cestou, než ho našli v roce 2008 mrtvého.

Julia si nakonec zahrála v takových filmech, jako jsou Princ a já, Nežádej svůj poslední tanec, Má mě rád, nemá mě rád, v thrilleru s Bradem Pittem a Harrisonem Fordem Tichý nepřítel či v sérii o Jasonu Bourneovi. Ucházela se dokonce i o roli ve filmu Interview s upírem, tu ale nakonec získala Kirsten Dunst.

Odvaha jí nechyběla

Na kontě má hodně rolí, ovšem nejpůsobivější je vůbec to, jak se k profesi herečky dostala. Narodila se 28. března 1981 a herectví se učila ze svého oblíbeného seriálu.

Když jí bylo jedenáct, zašla sama za ředitelem divadla a zeptala se ho, zda by tam mohla hrát. Ten odvahu malé herečky ocenil a angažoval ji. O rok později si našla agenta, který jí dohazoval konkurzy.

Ačkoliv se snažila sebevíc a několik rolí dostala, stále se ne a ne proslavit. Až když přišel tento oblíbený film, dostala příležitost zazářit, a té taky využila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Julia (@missjuliastiles)

Dnes se angažuje ve filmu, divadle, píše divadelní hry, věnuje se charitě a hraje v útoku ženského fotbalu (stejně jako Kat). Ale především jí to neuvěřitelně sekne.

Zdroj: Instagram

Autor: Klára Kovalčíková

Související články