Přírodní depilace: Jak se zbavit nevzhledného ochlupení metodou šetrnou k pokožce i peněžence

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Prirodni depilace

Zdroj: Shutterstock

Depilace je zkrášlování těla, které není zrovna moc oblíbené. Někdy může být i nepříjemné nebo bolestivé. Snaha o bezchybnou pokožku přes metodu vosku, depilační krémy nebo depilátory zabere hodně času a neustálé opakování stejného postupu nakonec omrzí.

Existuje i několik osvědčených domácích způsobů, jak zpomalit růst chloupků anebo je zesvětlit, aby nebyly na pokožce tak výrazné.

Nejjednodušší způsoby, jak odstranit chloupky na těle

I když tyto domácí metody nemusejí být trvalým řešením, pravidelná aplikace na obličej a tělo zajistí snížení růstu chloupků.

Papája a kurkuma

K šťavnaté dužnině syrové papáji se přidají dvě polévkové lžíce kurkumy. Vzniklá pasta se nanáší na pokožku obličeje i problematických částí těla a nechá se působit 15 až 20 minut. Proces se opakuje jednou nebo dvakrát týdně po dobu tří měsíců.

Papája obsahuje papain – enzym, který snižuje růst chloupků. Kurkuma je výborný antioxidant a zamezuje přítomnost bakterií. Udržuje tak i citlivou pokožku chráněnou.

Bramborová a čočková pasta

Stačí přes noc namočit šálek čočky, aby změkla, a druhý den z ní udělat pastu. K té se přidá šťáva ze syrové brambory.

Jednoduchý způsob je bramboru nastrouhat a nechat chvíli v misce. Potom už stačí lžící odebírat šťávu. Vzniklou kaší potírejte tělo i obličej a nechte 20 minut působit.

Brambory působí jako aktivní bělicí činidlo. To pomáhá při zesvětlení vlasů a snižuje rychlost jejich růstu. Když se smíchá s čočkou, kaše pomáhá při odstranění všech nežádoucích chloupků bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Kukuřičný škrob a vejce

V tomto případě jde o slupovací masku. K vaječnému bílku se přidá kukuřičný škrob a vytvoří se hustá pasta. Ta se nanáší na ruce a nohy. Asi po 20 minutách se nanesená vrstva začne stahovat, a to je ten pravý čas pro sloupnutí krusty.

Vaječný bílek obsahuje řadu výživných látek a kukuřičný škrob pomáhá s odstraněním chloupků a odumřelé kůže.

Cukr, med a citron

Tyto suroviny má doma úplně každý. Stačí smíchat lžíci cukru, citronu a medu. Výsledkem by měla být vosková pasta. Tou se potře kousek pokožky a na něj se položí voskovací proužek, který se nechá chvíli přitisknutý. Poté se odstraní v opačném směru, než rostou chloupky. Výsledný efekt je lepší, pokud se před aplikací pokožka posype kukuřičným škrobem.

Med je výborným zvlhčovadlem. Cukr se postará o odstranění odumřelých kožních buněk a citron je osvědčené bělidlo. Dohromady jde o výborný odstraňovač chloupků.

Jedlá soda a kurkuma

Dva stejné díly se smíchají a postupně se přidává voda, aby vznikla pasta. Ta se lehce vmasíruje do pokožky a nechá se působit 20 minut. Opláchne se vlažnou vodou.

Tato kúra by měla snížit růst chloupků.

Kukuřičná mouka s mlékem

K vytvoření další účinné slupovací masky stačí půl šálku kukuřičné mouky, do které se přidává mléko. Opět vznikne pasta, která se nanese na část pokožky s nežádoucím ochlupením. Když nanesená vrstva zaschne, tak se sloupne.
Pevná krusta se dobře přilepí k pokožce a poté se sloupne i s chloupky.

Co je dobré vědět

Před použitím si raději udělejte test na malém kousku pokožky, aby bylo jisté, že použitím nevznikne podráždění nebo vyrážka.

Přírodní zkrášlovací procedury je nutné několikrát opakovat, než se dostaví výsledky.

Odstranění chloupků funguje lépe, když má pokožka rozšířené póry. Toho lze snadno docílit v horké lázni nebo v sauně.

Každá procedura by měla končit očištěním pokožky a ošetřením hydratačním krémem.

Zdroj: myglamm.com
Autor: Lída Kropáčková

Související články