Džíny jsou základ dámského šatníku. Podívejte se, který typ vám sedne jako ulitý

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Dziny typ postavy

Zdroj: Shutterstock

Asi každý z nás má v šatníku minimálně jedny džíny. Pokud existuje nějaký módní kousek, který nikdy nevyjde z módy, pak to budou jednoznačně džíny. Nosily se již před lety, nosíme je dnes a nosit se budou i nadále. Džíny jsou zkrátka stálice, která nikdy neomrzí.

Najít takové, které dokonale padnou, může být kolikrát pěkně tvrdý oříšek. Možná i vy máte tu zkušenost, že jste zkoušeli několikery džíny a ani jedny neseděly. Mnoho lidí nebere v potaz, že existuje mnoho typů džínů a že ne všechny jim musejí zákonitě sedět. Vy se mezi typy džínů vyznáte?

Skinny džíny

Jsou také známé jako cigaretové džíny a poznáte je podle typického zúžení, díky kterému obepínají nohy od stehna ke kotníku.

Obvykle jsou vyrobeny ze strečového denimu, takže je uživatel může snadno svlékat a oblékat. Často jsou přiléhavé jako legíny.

Džíny do zvonu

Pamatujete na doby, kdy byly zvonové džíny obrovským hitem? Říkávalo se jim „zvonáče“ a nosili je snad úplně všichni.

Džíny do zvonu mají přiléhavý střih přes stehno a rozšiřují se od kolena k otvoru pro nohy. A čím širší dole byly, tím větší jste byli frajeři.

Džíny s vysokým pasem

„Vysoké džíny s rovnými nohami byly oblíbeným stylem v 80. a 90. letech,“ popisuje masterclass.com.

Kdysi retro vzhled se vrátil do módy, protože vysoké džíny se dobře kombinují s crop topy nebo zastrčeným tričkem.

Boyfriend džíny

Na první pohled v nás evokují dojem, že jsme si džíny půjčili ze skříně našeho partnera. Tento pánský kousek se hodí prakticky ke všemu.

Boyfriend džíny působí ležérně a velmi uvolněně. Kdo si je zamiloval, nedá dopustit na jejich pohodlí. Jakmile si je oblíbíte, už se jich nikdy nevzdáte.

Džíny s rovnými nohavicemi

„Džíny s rovnými nohavicemi jsou jednou z nejvíce nadčasových džínových siluet,“ píše editorialist.com.

Na první pohled možná vypadají obyčejně, ale ve skutečnosti jsou ležérní. Najdete-li pro sebe takové, které vám sednou, rozhodně se jich nevzdávejte. Nosit se totiž budou pořád.

Bokové džíny

Možná je spíše znáte pod lidovým pojmenováním „bokovky“. Svého času byly hitem, a to především u dospívajících dívek.

Zřejmě si vzpomenete na doby, kdy teenagerky nosily bokové džíny a pod nimi ozdobná tanga, která nechávaly záměrně vykukovat.

Bokové džíny končí na bocích, proto také mohou v případě, kdy vám jednoduše nesedí, způsobovat nevzhledné přelévání tuku pod pasem.

Zdroj: masterclass.com, editorialist.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články