Hubnutí s česnekem a medem: Nevábná kombinace přináší pozitivní výsledky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Hubnuti med cesnek

Zdroj: Shutterstock

Ve snaze zhubnout jsme kolikrát ochotni zkusit ledasco. Ať už jsou to mnohdy doslova bizarní diety, nebo na první pohled zvláštní kombinace surovin. Pro dosažení cíle jsme připraveni obětovat i nějaké to pohodlí nebo se spokojit s nepříliš vábnou chutí.

Jednou z možná méně známých kombinací je i syrový česnek a med. Obě dvě suroviny jsou po zdravotní stránce ceněné pro jejich přínosy, ale skutečně vám jejich spojení může pomoci zbavit se nadbytečných kilogramů?

Nevábná kombinace s pozitivními účinky

Kombinace česneku a medu se určitě nemusí zdát příliš lahodná, ale je velmi prospěšná pro vaše zdraví a také pro hubnutí.

Kromě toho může tahle dvojice zlepšit váš celkový zdravotní stav. Jak česnek, tak i med mají vašemu tělu co nabídnout a o jejich vlivu na zdraví se vědělo už hodně dávno.

Jak vám může česnek a med prospět?

Kombinace medu a česneku může snížit krevní tlak a hladinu špatného cholesterolu v těle. Mimo to mohou sloužit jako prevence proti nachlazení nebo chřipce.

Česnek a med umí zlepšit i trávení a léčit mnoho onemocnění souvisejících s trávením. Posilují imunitní systém, pomáhají tělu detoxikovat a zbavit se škodlivin.

Domácí lék na hubnutí

„Tento lék na hubnutí si můžete připravit tak, že dáte med do skleněné nádoby a poté do ní vložíte čerstvě oloupané stroužky česneku,“ radí timesofindia.indiatimes.com.

Víko sklenice potom zavřete a sklenicí zatřeste tak, aby se všechny stroužky ponořily do medu. Směs nechte několik dní uležet.

Poté přichází ta méně lákavá část. Každé ráno byste na lačný žaludek měli sníst jeden stroužek česneku obalený v medu.

Sklenici s česnekem a medem skladujte v lednici. Vydrží tam několik dní, poté si připravte novou várku. Česnek můžete před konzumací rozdrtit, pokud to pro vás bude pohodlnější. Kdo zvládne, může ho jednoduše rozkousat.

Proč právě tahle kombinace?

Určitě si umíte představit daleko lahodnější kombinace surovin a možná byste jich dokázali z fleku vyjmenovat nejméně deset. Spojení medu a česneku by ale na váš seznam jistě nepatřilo.

Proč tedy právě kombinace medu a česneku napomáhá při hubnutí? „Konzumace syrového medu brzy ráno může pomoci lépe metabolizovat tuk,“ napovídá food.ndtv.com.

Med je bez tuku a cholesterolu a také pomáhá snížit pocit hladu. Je i zdrojem energie. Syrový česnek má lepší nutriční profil než vařený česnek, což z něj dělá účinnější prostředek na hubnutí.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, food.ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články