Holení mužů v intimní oblasti je stále častější. Ženy jej vítají, má to však zdravotní dopad

od Denisa Weisová
   2 minuty čtení
muz holeni

Zdroj: Shutterstock

Holení chlupů v intimní oblasti je už dlouhé roky opakovaným tématem u žen, u kterých je nějaký způsob úpravy považován už takřka za povinnost. Jak je to ale s muži?

Průzkum z roku 2016 potvrdil, že 84 % z tázaných 3 316 žen už má za sebou minimálně jedno holení nebo jiný typ úpravy ochlupení. Z toho 59 % tvrdí, že se holí z hygienických důvodů, a více než 20 % přiznalo, že to dělá hlavně kvůli názoru partnera.

U mužů se na podobné věci nikdy příliš nepohlíželo. Ostatně ne všichni si holí podpaží a například takový muž s oholenýma nohama by se v dnešní společnosti stal zcela určitě terčem posměchu. Proč by tedy mělo být něco jinak, když se jedná o intimní oblast?

Výhody a nevýhody holení „tam dole“

Hlavní výhodou pro muže, který se rozhodne se svým „křovím“ něco udělat, může být odměna od partnerky v podobě některých intimností, kterým se většina žen raději vyhne, pokud muž oholený není.

V dotazníku na webu Askmen potvrdila většina žen, že u partnera preferuje alespoň zkrácené ochlupení, když už ne genitálie úplně holé. Jen málokterá žena se vyjádřila, že by jí takzvaná džungle vyhovovala.

Oholení se může mít pozitivní dopad na sebevědomí. Všichni víme, že ego je pro pány jednou z nejdůležitějších věcí a odráží se od něj celá jeho osobnost.

Navíc nálada určitě stoupne, když budete mít doma spokojenou partnerku, která nemusí zhasnout pokaždé, když se má přiblížit k vašemu přirození.

Každá záležitost má ale několik úhlů pohledu a jinak tomu není ani u holení. A to jsou zdravotní komplikace, které s sebou může odstranění ochlupení přinést.

Bakteriologové totiž tvrdí, že holení není tak hygienické, jak se může zdát. Chlupy nám totiž byly dány z několika důvodů. Jedním z nich je chránit citlivou oblast genitálií před vnějšími vlivy, jako jsou bakterie, které můžou způsobovat nejrůznější infekce.

Holení samo o sobě je také velikým nátlakem na kůži, která pak může být podrážděná – vznikat pak může například vyrážka.

Účesů je spousta, meze se nekladou

Někteří muži tedy nepřistupují k naprosto holé oblasti genitálií, ale přesto nechtějí neudržované křoví. Pro ty existuje spousta jiných řešení.

Některé účesy penis dokážou opticky zvětšit, tím pádem pak muž může na první pohled sklízet daleko víc obdivu od partnerky.

Někdo si holí jenom oblast, která vylézá ze spodního prádla, a část, jež je většinu času schovaná, nechává zarostlou nebo pouze zkrácenou.

A mimo jiné i u mužů je moderní vyholení různých tvarů, například obyčejná čárka, srdíčko nebo pro věrné milovníky začáteční písmenko jména jejich milé.

Zdroje: Healthline, Askmen, The Guardian

Autor: Denisa Weisová

Související články