Implantáty místo podpatků nebo pokertox. Dnes se dělá i plastika ďolíčků ve tváři

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
plasticka operace

Zdroj: Shutterstock

Lidé jsou schopni pro krásu udělat opravdu hodně. Plastické operace prsou nebo botox rtů dnes nejspíš už nikoho nepřekvapí. Existují ale i procedury, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Někteří lidé své tělo upravují opravdu podivnými způsoby.

Zvětšení, zmenšení či tvarování prsou je pravděpodobně nejčastějším zákrokem. K těm patří také operace nosu a očních víček. Někdo to dělá proto, aby lépe vypadal, u některých lidí jsou operace spíše důležité ze zdravotního hlediska.

Už jste ale někdy slyšeli o pokertoxu, umbilikoplastice nebo plastické operaci paty? Na světě podobné zákroky sice nedělá příliš klinik, přesto si ale za peníze můžete na svém těle nechat změnit prakticky cokoli.

Tady jsou ty nejpodivnější zákroky, které lidé pravděpodobně podstupují podstupují.

Operace dlaně

Někteří lidé jsou asi nespokojeni s tím, že jim věštkyně z jejich čáry života nevěštila nic pozitivního. Jiné důvody, proč by si člověk nechal dlaně operovat, totiž pravděpodobně nikoho nenapadnou.

Operace je přitom zaměřená skutečně přímo na čáry v dlani, jejichž směr i délka se zákrokem změní.

Pokertox

V zahraničí se tomuto zákroku říká pokertox, český výraz pro něj není.

Jedná se o operaci, kdy je pomocí injekcí upravován obličej člověka tak, aby vznikl obličej, ze kterého se dá co nejméně vyčíst.

Typické jsou tyto zákroky pro hráče hazardních her, kteří potřebují zachovat klidný výraz za jakékoli situace, aby byli schopni správně blafovat.

Operace pupíku

Někteří lidé nejsou se svým pupíkem spokojeni. Díky doktorům je dnes ale možné změnit jeho tvar i velikost.

Nelíbí se vám, že je příliš vystouplý? Nebo naopak není podle vás dost vidět? Změna se dá udělat prakticky jakákoli. Tomuto zákroku se jinak běžně říká také umbilikoplastika.

Operace chodidel

V tomto případě existuje celá řada zákroků, které si lidé, především tedy ženy, běžně dopřávají.

V USA jsou podle The Healthy oblíbené především výplně chodidel. Do klenby své nohy si ženy nechávají vkládat implantáty, aby vytvořily širší plochu nohy a chodilo se jim lépe na podpatcích.

Někteří lidé ale zašli ještě dál. Přímo patu si totiž nechají operovat a zvýšit implantátem, takže vypadají, jako kdyby chodili na podpatcích, a to dokonce i bez bot. Jak takoví jedinci shánějí obuv, to lze jen těžko říci.

Dimpleplastika

Tato operace zajistí člověku dolíčky ve tvářích nebo na bradě, které se mu nevytvořily přirozenou cestou, popisuje web Healthline.

Někdo je má a touží po tom se jich zbavit. Jiní si přejí, aby se touto roztomilou součástí obličeje mohli chlubit. Pokud to štěstí nemají, dimpleplastika jim může pomoci.

Zdroj: Trend Hunter, Healthline, The Healthy

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články