Jak se naučit být šťastný. Buďte na vzduchu a potkávejte se s přáteli

od Šárka Cvrkalová
   < 1 minuta čtení
stastny muz

Zdroj: Shutterstock

Pro někoho je štěstí, že je zdravý, pro jiného je to luxusní auto a dům na předměstí. Vždycky záleží na úhlu pohledu.

Abychom takového pocitu štěstí dosáhli, je dobré uvědomit si několik zásadních věcí. Které to jsou?

Dělejte věci, které máte rádi

Jezdíte rádi na kole? Ještě dnes si naplánujte projížďku! Neodkládejte činnosti, které máte rádi, protože díky nim získáváte dobrý pocit. A díky tomu se cítíte šťastní ve svém životě.

Příroda a zase příroda

Mozek potřebuje okysličit. Bez čerstvého vzduchu jsme unavení a upadáme do apatie. Slunce je navíc zdrojem vitaminu D, který nás chrání před depresemi.

Hýbejte se

Možná nejste příznivci cvičení, ale bez pohybu se váš život neobejde. Při pohybu, respektive svalové zátěži, se uvolňuje endorfin, tzv. hormon štěstí. Nemusíte se hned potit v posilovně, ale choďte ven, běhejte, skákejte, jak je libo.

Mějte se rádi

Člověk je druh společenský a udržovat vztahy ať už přátelské či partnerské, je pro něj naplňující a dávající smysl. Pokud však chcete být šťastni ve vztahu, musíte být šťastni prvně sami se sebou. Na to nezapomeňte.

Radujte se z maličkostí

Umět se radovat z maličkostí je velmi užitečná vlastnost. Svítí venku sluníčko? Dostali jste od partnera květinu? Povedla se vám ranní káva? Pak vězte, že máte krásný den i život.

Určete si priority

Jste zdraví? Máte střechu nad hlavou? Máte rodinu a přátele? Pak vám, čistě z podstaty věci, nic nechybí. I v dnešní době jsou tyto věci veliký luxus.

Štěstí můžete mít i ve hře. Když večer trefíte hlavní výhru v Eurojackpotu, můžeme vám garantovat, že už do konce života budete moci dělat jen ty věci, které vás baví.

Zajistěte si vstupenku do slosování o 1,385 miliardy na tomto odkazu.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Související články