Sexuální fluidita ve společnosti jako známka stárnutí či zralosti. Možná ji přiznala i Madonna

od Denisa Richter
   2 minuty čtení
madonna

Zdroj: Profimedia

Dnešní svět už si nevystačí se dvěma pohlavími. Už to není pouze muž nebo žena. Už nejsme pouze heterosexuálové nebo homosexuálové. Fluidita je v dnešní společnosti stále častější. Co to vlastně znamená?

Fluiditu určuje mnoho aspektů, jež byly popsány například v odborném článku na webu Webmd.

Jak pochopit fluiditu

Mezi aspekty, které určují fluditu, patří sexuální orientace, která je vzorcem sexuální přitažlivosti a preferencí. Dalším aspektem je sexuální identita. Ta je brána jako způsob, jakým se definujeme s ohledem na svou orientaci.

Posledním a nejčastějším aspektem je sexuální chování. Znamená to sexuální aktivitu, které se účastníme.

Pokud se některý z těchto aspektů změní, považujeme to za sexuální fluiditu. Tento název byl počeštěn a můžeme jej nazývat také jako sexuální tekutost.

Zdroj: Shutterstock

Takové změny mohou být pro některé lidi známkou stárnutí nebo zralosti.

Například pokud se někdo původně identifikoval jako gay, může se nyní po x letech identifikovat jako heterosexuál nebo naopak. Jiní lidé se mohou během svého života pohybovat tam a zpět celým sexuálním spektrem.

Sexuální identita

Pokud vás přitahují hlavně lidé opačného pohlaví, můžete se označit za heterosexuála. Když vás přitahují lidé stejného pohlaví, identifikujete se jako gay nebo lesba.

Psychologové v dnešní době ale uznávají mnohem více sexuálních identit.

Mezi tyto orientace patří například bisexualita, pansexualita nebo „questioning“, tedy česky „tázání, dotazování“. To je dle WebMD sexuální identita, kdy si osoba není jistá svou orientací a nepřeje si ji kategorizovat.

Madonna zřejmě změnila sexuální orientaci

Královna popu nahrála na TikTok příspěvek, ve kterém hází své růžové kalhotky směrem k odpadkovému koši.

„Jestli se netrefím, jsem lesba“ dopsala do videa. Kalhotky spadly pár centimetrů od koše. Madonna se jen usmála, otočila se a odešla.

Můžeme si tak jen domýšlet, zda je to pravda a Madonna je sexuálně fluidní, nebo na sebe pouze chtěla upoutat pozornost.

Zdroj: web WebMD, TikTok

Autor: Denisa Richter

Související články