Dá se partner na celý život najít na seznamce? Jaké jsou výhody a nevýhody?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
žena, seznamka

Zdroj: Shutterstock

Dnešní doba nepřeje seznamování. Lidé, kteří se touží seznámit, trpí nedostatkem příležitostí, kde mohou poznat svoji budoucí lásku. Proto se stále více lidí uchyluje k online seznamování. Jaké jsou výhody, jaké nevýhody a může vám opravdu internet přinést životní lásku?

Ze studie uveřejněné v časopisu Evolutionary Psychological vyplývá, že tokání přes internet nemusí být tak skvělé, jak se na první pohled zdá. Většina lidí si totiž chce jen s někým psát, málokdo opravdu vyrazí na rande. Vědci zkoumali 269 Norů, jejichž průměrný věk byl 22 let a měli zkušenosti s online seznamkou Tinder. Většina si s někým píše, ale jen málokdo měl odvahu vyrazit na rande.

Výhody: bezpečnost, šanci mají všichni, stačí jen internet

Ovšem nedá se říct, že by online seznamování bylo záhubou mladé generace. Existuje totiž pár výhod, které láska přes internet má. Pokud zvolíte ověřené seznamky, mezi nimi i třeba Tinder, nemusíte se bát sňatkových podvodníků ani sexuálních loudilů. Seznamování je bezpečné a diskrétní. Falešné profily se z databáze mažou.

Šanci mají úplně všichni. Je jedno, jestli vám je dvacet, nebo padesát, jste student, nebo za sebou máte čtyři rozvody. Na online seznamkách se najdou zkrátka všichni, jen na to musíte být naladěni a musíte se chtít takto seznámit. Pokud vůči tomu máte předsudky, nenajdete si nikoho a zřejmě to pro vás není. Velkou výhodou online seznamek je i fakt, že jediné, co potřebujete, je chytrý telefon a připojení k internetu. Pokud nehledáte vztah na celý život, můžete randit i během dovolených. Hledat toho pravého můžete kdykoliv a kdekoliv.

Nevýhody: placení, realita versus fotky

Nedá se říct, že by online seznamky měly jen samé výhody, každá mince má dvě strany, takže i tady je pár nevýhod. Jednou z nich je i to, že pokud chcete kvalitní seznamku, dost často si za ni musíte připlatit. V základní neplacené verzi můžete mít jen některé základní funkce, které vás brzy přestanou bavit nebo vám přestanou stačit.

Další nevýhodou je i fakt, že si partnera vybíráte jen podle fotky. V dnešní době existuje spousta nástrojů, jak si fotky upravit. Když se pak s dotyčným setkáte, můžete být nepříjemně překvapeni, jak opravdu vypadá.

Opravdu je to na celý život?

Dá se budoucí ženich či nevěsta najít díky seznamovacím aplikacím? Ano i ne. Pokud jste nastaveni na to, že partnera najdete na internetu, tak ho opravdu na internetu najdete. Nedá se říct, že by na seznamkách byli jen zoufalci, ostatně seznamky fungovaly i před pandemií, jen se o nich tolik nemluvilo. To až dnes vhledem k situaci.

Pokud ale nejste nastaveni na to, že byste na internetu chtěli někoho najít, tak ho nenajdete. Jestliže chcete partnera najít „normálně venku“, tak seznamky ani nezkoušejte. A věřte tomu, že toho pravého najdete jinak. Ono to jednou vyjde.

Zdroj: Evolutionary Psychoogical
Autor: Sofie Nyklová

Související články