Maca – přírodní elixír

Únava, stres, nízký nebo vysoký tlak, oslabená imunita, nedostatečné sexuální vzrušení… trápí vás některá z těchto věcí?

Ráda bych vás seznámila s velkým přírodním zázrakem a tím jsou adaptogeny. Adaptogeny jednoduše usnadňují proces adaptace. Pomáhají překonat různé nemoce, únavu, stres, zlepšují paměť, vůli a imunitu. Máte nízký tlak? Adaptogen vám ho zvedne! Při vyšším tlaku naopak sníží. Dalším plusem je, že pokud neberete vysoké dávky, nemají téměr žádné vedlejší účinky, jsou nenávykové a dají se užívat dlouhodobě – není to malý zázrak?Jako první adaptogen se mi dostala do ruky Maca peruánskáLepidium peruvianum. Je často přezdívaná jako peruánská viagra kvůli jejím příznivým účinkům na potenci.

Co vše tato rostlina obsahuje?

  • Bílkoviny
  • Vlákninu
  • Minerální látky – jód, hořčík, zinek, železo, měď,…
  • Vitamíny – hlavně B, E a C (u vitamínu C pokryje denní dávku člověka).

Pozitivní vliv Macy můžeme objevit hlavně v těchto oblastech:

  1. Zvýšení energie – i v případě chronické únávy působí Maca jako zásobárna obrovské energie. Budete se cítit plní života a optimismu.
  2. Hormonální regulace – dokáže regulovat hladinu hormonů a enzymů, pomáhá s premenstruačním syndromem a při menopauze.
  3. Zmírnění stresu, deprese a úzkosti – zvyšuje emocionální náladu a navozuje pozitivní stav mysli. Budete se zkrátka stále usmívat.
  4. Zlepšení paměti – zlepšuje schopnost soustředit se a učit se nové věci.
  5. Plodnost – Maca je účinné přírodní afrodisiakum.
  6. Imunita – podporuje imunitní systém jako celek.
Kde sehnat Macu a v jaké podobě?
Macu seženete ve formě čaje, prášku nebo tablet. Doporučila bych nejlépe kvalitní prášek nebo tablety, seženete na internetu v eshopech se zaměřením na zdravou výživu. Většinou se dávkuje jedna čajová lžička prášku do 2 dcl vody, smoothie, ranní ovesné kaše, jogurtu nebo džusu. Neměla by se užívat při problémech se štítnou žlázou a v těhotenství. Já kupuji BIO Macu přes  www.plodyslunce.cz. Je v opravdu výborné kvalitě, mohu jen doporučit.

Co dodat na závěr?

Nebojte se toho, Macu doporučuji všemi deseti. Nabudí vás příjemnou energií, vitalitou a optimismem. A ten do života hodně potřebujeme! Přidala bych možná mojí první zkušenost s Macou. Dala jsem si tenkrát dvě tablety před jednou noční párty, abych nebyla unavená a vydržela alespoň do půlnoci. Popíjely se alkoholické koktejly a nebylo jich málo – výsledek? Ve 4 hodiny ráno jsem byla střízlivá, odpočinutá a plná energie. Takže pozor, Maca umí rychle odbourat alkohol v těle a pokud si jí dáte na nějakém firemním večírku, velmi rychle vystřízlivíte.