Paleo dieta podle Jessicy Biel. V čem je prospěšná a kdo další si ji oblíbil?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jessica Biel

Zdroj: Shutterstock

Americká herečka Jessica Biel je nejen úspěšná ve světě showbyznysu, ale také jako maminka, manželka a milovnice fitness. Čemu vděčí za to, že i ve svých devětatřiceti letech se pyšní naprosto dokonalou postavou bez jediného gramu tuku navíc?Odpovědi zná stránka Ultimate Paleo Guide.

Odpovědí na tuto otázku je paleo stravování. Určitě jste o něm už někdy slyšeli, protože se nejedná jen o módní dietu, ale o způsob stravování podložený vědeckým výzkumem.

Hlavní myšlenkou a cílem paleo diety je jídelníček co nejvíce přiblížit stravě našich předků z doby, kdy jedli pouze to, co ulovili nebo nasbírali. Často tak bývá nazývána pravěkým jídelníčkem.

Inspirace lovci a sběrači

Veškeré průmyslově vyrobené potraviny, mléčné výrobky, obiloviny a luštěniny jsou při této dietě naprosto vyloučeny. „Tento způsob stravování eliminuje veškeré nezdravé potraviny, jako jsou mastné chipsy, sladkosti nebo fastfood,“ uvedl dle webu zeny.cz Roger Adams, zakladatel Eat Right Fitness.

Naopak dopřát si při paleo dietě můžete veškeré maso, vejce, zeleninu, ovoce, ořechy a semínka. Je tak velmi bohatá na vlákninu a bílkoviny, ale zcela postrádá vápník a vitamín D, který je obsažen například v mléčných výrobcích.

Dietu si oblíbily i slavné osobnosti

I tak ale může být jídelníček velmi různorodý. Jessica Biel si tuto dietu nemůže vynachválit a v rozhovoru pro fabukmagazine.com uvedla: „Ráno začínám s palačinkami s kešu nebo mandlovým máslem a medem z místních zdrojů.“ Zároveň dodala, že se snaží zeleninu propašovat téměř do všech pokrmů.

Ačkoliv je paleo stravování založené na zdravých potravinách, obsahuje velké množství tuků a cukrů, což znamená, že je třeba dávat pozor na množství přijatých kalorií.

Cesta k vysněné postavě ale ani u Jessicy nevede jen přes přísné dodržování paleo diety. Pravidelný pohyb je součástí jejího života a i díky němu se stále pyšní dokonalou postavou.

Prospěšná je také pro zdraví

Dalším benefitem, které tento pravěký jídelníček prokazatelně přináší, je zmírnění řady zdravotních problémů, jako jsou akné, různé ekzémy, alergie, autoimunitní onemocnění, deprese, migrény, kardiovaskulární onemocnění a jiné.

Jelikož je paleo dieta založená na konzumaci hlavně zdravých potravin bohatých na živiny pro tělo prospěšné, je vhodná téměř pro všechny, a to včetně těhotných a kojících žen. Přizpůsobit si ji totiž každý může podle svých potřeb.

Zdroj: ultimatepaleoguide.com
Autor: Karolína Ondrušková

Související články