22denní výzva podle Beyoncé

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Beyonce

Zdroj: Shutterstock

Celebrity ze všech oblastí showbyznysu jsou odjakživa pod drobnohledem médií, a to nejen v rámci své profese, ale také v soukromém životě. Jakákoliv změna, a to i ta na jejich postavách, nezůstane nikdy utajena, a proto mnoho z nich drží nejrůznější diety. Jakou zvolila krásná Beyoncé?

Zpěvačka se zlatem v hrdle, krásnou tváří a dokonalou postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Tak by se jednoduše dala popsat Beyoncé. Ačkoliv se může zdát, že její postava nevyžaduje přísné diety, opak je pravdou.

Ani plné křivky nejsou zadarmo

Krásné křivky a ploché bříško si udržuje nejen pravidelným pohybem, kterého má díky tanci na pódiu dostatek, ale také přísným stravováním.

Maminka tří dětí také nemá nic zadarmo. Poté, co porodila dvojčata, se rozhodla dostat zpět do formy a na pódiu opět předvést dokonalou show plnou různých tanečních kreací.

Musela ale zapracovat na své postavě, shodit přebytečná kila a opět zpevnit veškeré svalstvo. Se svým cvičebním fyziologem v rámci této přípravy dala dohromady dvaadvacetidenní nutriční plán.

Zdravá dieta nebo nutriční sebevražda?

Založen byl především na veganské stravě. „Abych splnila své cíle, vyloučila jsem z jídelníčku veškerý chléb, sacharidy, mléčné výrobky, maso, ryby i alkohol,“ uvedla pro web mojezdravi.cz.

Mnozí výživoví experti však nad tímto způsobem hubnutí spráskli ruce a zpěvačce to také dali řádně najevo. Podle nich není vhodné vyřadit hned tolik druhů potravin najednou.

Jakmile by se totiž člověk k jejich konzumaci vrátil, váha by šla opět nahoru. Absence mléčných výrobků zase znamená nedostatek vápníků, vitamínu D nebo probiotik.

Experti upozorňují na nesrovnalosti

„Některé potraviny, které zpěvačka přestala jíst, jako třeba chléb a mléčné výrobky, mají vysoké nutriční hodnoty, které jsou zásadní pro vyváženou stravu,“ uvedla pro web mojezdravi.cz expertka na zdravou výživu Keri Gans.

Zpěvačka se ale nenechala odradit a svou zkušenost chtěla předat dalším. Vytvořila tedy plán a svou cestu zdokumentovala pomocí videa, které pak nabízela všem svým fanouškům. Dokázali byste se také na téměř měsíc takto striktně omezit?

Zdroj: beyonce.com

Autor: Karolína Ondrušková

Související články