Chcete během chvíle vypadat o deset let mladší? Poradíme vám, jak na to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Face joga

Zdroj: Shutterstock

Všichni vědí, že cvičení jógy je pro tělo neuvěřitelně prospěšné ve spoustě ohledech. Věděli jste ale, že existuje i obličejová jóga? Možná to zní zvláštně, ale tato forma cvičení vám pomůže omládnout o deset let. Stačí jen vědět, jak na to. A výsledky jsou zaručené. Naučte se pár jednoduchých cviků a uvidíte, že takzvaná face jóga dokáže zázraky.

Posilování obličejových svalů funguje na stejném principu jako posilování všech ostatních svalů v těle. Jen s tím rozdílem, že v obličeji jsou svaly mimické, a tak se tvarují mnohem rychleji.

V obličeji máme přes čtyřicet svalů, které běžně používáme, ale neposilujeme je. Když se vám je podaří pomocí obličejové jógy posílit, obličej tím nejenom vytvarujete, ale také nedáte nemilosrdné gravitaci žádnou šanci.

Osvojte si tedy těchto pár cviků a brzy uvidíte neuvěřitelné výsledky.

Wow!

Tento cvik krásně prohřeje a prokrví obličej. Stačí když otevřete pusu na maximum do všech směrů, jako byste chtěla říct slovo „wow“. Cvik bude působit zároveň relaxačně a antistresově.

Takhle střídavě otevírejte pusu a zase ji povolujte. Zopakujte třicetkrát s pauzami po deseti.

Mračící vráska

Vždy, když se zamračíte, objeví se vám mezi obočím vráska? Tak ta tam vůbec být nemusí. Přiložte ukazováček a prostředníček do první třetiny obočí, jemně roztáhněte prsty a stlačte.

Zkuste se pětkrát po sobě zamračit tak, aby se tato nechtěná vráska mezi obočím neobjevila. Pak obličej opět uvolněte a takto to zopakujte třikrát. Nezapomínejte klidně dýchat.

Krásný úsměv

Chcete mít neodolatelný úsměv? Stačí zvednout koutky a posílit tváře. Schovejte rty za zuby a snažte se co nejvíc usmát.

Ukazováčky přiložte ke koutům rtů a ještě je trochu povytáhněte nahoru. Napočítejte deset klidných dechů a obličej povolte. Opakujte třikrát.

Ooo!

Pokud se chcete vyvarovat nosoretním rýhám a chcete posílit tváře, vytvarujte ústa do písmene O, jako byste chtěla zívnout, a skryjte zuby.

Horní ret přitlačte na zuby a dáseň. Vytáhněte krk, oči mějte otevřené doširoka a myslete na to, že musíte mít uvolněné čelo. Po pěti až deseti sekundách uvolněte a takto třikrát opakujte.

Vrásky kolem očí

Nikdo nechce mít vrásky kolem očí. Těm se dá zabránit jednoduchým cvikem. Před cvičením si však kolem očí namažte krém, aby vám prsty na pokožce nedrhly.

Vedle vnějšího koutku oka položte ukazováček a prostředníček dejte pod oko. Roztáhněte prsty směrem nad uši a na pět vteřin přivřete oči. Pak povolte, ale jen na tři vteřiny. Opakujte pětkrát po třech cvicích.

Žádná druhá brada

Váš obličej nekončí bradou, ale pokračuje i na krk a dekolt. Proto obličejové cvičení zahrnuje i tuto partii. A pokud se chcete vyvarovat druhé bradě, tento cvik rozhodně nepodceňujte.

Propleťte prsty a natáhněte ruce před sebe. Ramena tlačte dolů, lopatky k sobě a hrudník otevřete. Natočte hlavu o čtyřicet pět stupňů nad rameno a našpulte rty. Našpulené rty se snažte dostat ještě dál za rameno a očima se snažte koukat naopak na druhou stranu.

Celou sérii opakujte dvakrát až čtyřikrát na každou stranu.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články