Zbavte se nepříjemných strií

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Strie

Zdroj: Shutterstock

Strie jsou strašákem, který děsí nejen ženy, jak si většina lidí myslí, ale i muži s nimi mohou mít problémy. Jde o malé jizvičky na kůži, které jsou spojeny s náhlou změnou váhy lidského těla. Jak se jich zbavit?

Strie vznikají, když člověk náhle hodně zhubne či přibere. Jde o dlouhé tenké linky, které mají fialovou, modrou, červenou nebo stříbrnou barvu. Jsou něčím, čím se člověk rozhodně nechce chlubit.

Existuje spousta přípravků, které člověka mohou strií zbavit. Ne vždy ale krémy a léky z lékárny pomáhají. Navíc jsou zbytečně drahé. Co dělat, když se snažíte zbavit strií, ale nedaří se vám to?

Důležitá je prevence

Strie vznikají v mnoha případech například během těhotenství, kdy žena hodně přibere. Mohou být ale také dědičné, obávat se jich tedy mohou lidé, jejichž rodiče na ně trpí.

Bojíte se strií a přemýšlíte, co dělat, aby se vám časem neobjevily na těle? Důležitá je především prevence. Zdravý životní styl, pravidelné krémování těla po koupání a zdravá strava jsou jedním z možných receptů.

Důležitý je také dostatek veškerých vitamínů. Striím se dá předcházet i pomocí profesionálních masáží a používáním masážních olejů. Skvělé jsou například přípravky s medem a s aloe vera.

Co dělat, když už se strie objevily?

Místa, kde se strie objevily, je vhodné potírat olejem s aloe vera. Ta pomáhá nejen jako prevence proti striím, ale zároveň i v případě, že už se nepříjemné jizvy objevily. Další možností je ricinový olej.

Použít můžete i věci, které máte běžně doma ve své kuchyni. Na strie je vhodný cukr, který rozpustíte ve vodě a postižená místa si jí pravidelně potíráte. Vyzkoušet můžete i vaječné žloutky.

Udržujte své tělo dostatečně hydratované

Pokud trpíte na strie, doporučuje se pravidelné ranní sprchování a minimálně dvakrát do týdne se také můžete naložit do vany.

Pokud do vody přidáte olejíčky nebo obyčejné mléko, vaše tělo to jedině ocení. Po koupeli nezapomeňte kůži pořádně namazat pleťovým mlékem, které zařídí, že se vaše pokožka nebude vysoušet během noci.

Pomoci mohou i ořechy

Pomoci se dá také některými potravinami. Ořechy obsahují důležité vitamíny, které s bojem proti jizvám mohou pomoci. Proto je vhodné je do jídelníčku zařadit pravidelně.

Stejně tak jsou vhodné i nápoje s aloe vera. Proti striím pomáhá podle vědeckých výzkumů také bramborový škrob, rýže a těstoviny. Pokud tyto potraviny zařadíte na svůj jídelníček, měla by se u vás pravděpodobnost strií snížit.

Pokud jste ke striím náchylní a máte genetické předpoklady pro jejich vznik, pravděpodobně se jich nikdy úplně nezbavíte, můžete je ale zmírnit.

Zdroj: thelist.com, lekarna.cz, zdravi.euro.cz
Autor: Shani Maiová

Související články