Zatočte se suchými konečky vlasů jednou provždy: Vyzkoušejte tyto profesionální, ale snadné triky

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
zena suche konecky

Zdroj: Shutterstock

Suché vlasy mohou trápit každého z nás. Ať už si je často barvíte, nebo máte jejich konečky zničené zkrátka od přírody, je to něco, čeho se chcete zbavit, aby byl váš vzhled dokonalý. Jenže přípravky na suché konečky vlasů nefungují. Co s tím?

Suché vlasy jsou obvykle známkou špatné funkce mazových žláz. Může jít o jejich oslabení právě častým barvením, fénováním horkým vzduchem nebo používáním nevhodných šamponů.

Někdo má ale na suché vlasy zkrátka smůlu od přírody a nehledě na to, že se snaží, dodržuje pravidla a nepoužívá jiné než přírodní přípravky, vlasy ne a ne být dokonalé. Existují ale způsoby, jak jim v tom pomoci.

Pravidelné zastřihování konečků

Odborný vlasový stylista Marcus Francis na svém webu zveřejnil informace o tom, že někdy je nejlepším způsobem, jak se zbavit suchých konečků, zkrátka jejich ustřižení. Zní to ale brutálněji, než je to myšleno.

„Oleje z pokožky se dostávají do vlasů, někdy ale zkrátka nedosáhnou až do jejich konce,“ říká Francis. „Někdy je proto potřeba konečky ustřihnout. Stačí ale stříhat jen ty, které jsou roztřepené a nemocné. Někdy tak rozdíl nemusí být ani poznat.“

Samozřejmě další možností je pravidelně docházet ke kadeřníkovi a nechávat si vlasy zkracovat odborně. Ideální podle několika kadeřníků je vlasy upravovat zhruba jednou za dva měsíce.

Nevynechte kondicionér

Přírodní kondicionéry dodají vašim vlasům nejen lesklý vzhled, ale především živiny, které jsou potřeba, aby konečky nevysychaly. Věděli jste, že více než 30 % žen uvedlo, že kondicionér nepoužívá po každém mytí vlasů?

8 % lidí v průzkumech řeklo, že kondicionér nepoužívá vůbec. To je podle odborníků zásadní chybou, která vede u mnoha žen k problémům nejen se suchými vlasy, ale i s celkovou slabostí.

Pokud nechcete používat kondicionér, můžete si pomoci jednoduchými přísadami, které máte doma. Panenské oleje jsou spolu s esenciálními olejíčky vhodným kandidátem.

Fénujte vlasy studeným vzduchem

Teplý vzduch vlasům ubližuje. Pokud si je chcete fénovat, doporučují odborníci používat studený režim fénu, který téměř každý přístroj nabízí. Fénování studeným vzduchem podle průzkumů snižuje riziko poškození vlasů až o polovinu.

Vlasy si myjte maximálně třikrát týdně

Mnoho žen si užívá pobyt v teplé sprše a mytí vlasů je pro ně požitek. Jenže časté mytí vlasů k jejich suchosti přispívá. Ideální je mýt si vlasy maximálně třikrát týdně.

A to i v případě, že jsou vaše vlasy krátké a máte pocit, že je každodenní mytí skvělý nápad. Pokud už si potřebujete vlasy mýt každý den, dělejte to pouze vodou a vynechte šampon.

V případě, že dodržíte veškeré výše zmíněné profesionální tipy, docílíte toho, že budou vaše vlasy i pokožka hlavy dokonalé. Není tak těžké zařídit, abyste vypadali dobře každý den.

Autor: Shani Maiová

Související články