Zaměřeno na intimní partie: Volba účesu se netýká jen vlasů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Intimni strih

Zdroj: Shutterstock

Pokud jste se narodili v devadesátkách, pravděpodobně jste už na střední škole začali řešit holení nebo voskování v intimních oblastech. Byla totiž ostuda, když vám zpod plavek cokoli koukalo. Přitom starší generace vědí, že před padesáti lety se takové věci vůbec neřešily.

V současné době se vrací trend, kdy si lidé svého těla váží takového, jaké je. Někteří se sice holí, stále více žen ale zastává takzvaně přírodní styl. Samozřejmě ale dodržují hygienické návyky pro zdravé tělo, protože přece jen nechat si své intimní oblasti zcela neoholené a neopečovávané může vést k mnoha zdravotním problémům.

Dnes existuje celá řada způsobů, jak si ženy mohou své partie upravovat. Pokud vás zajímá, jaké jsou ty nejoblíbenější intimní účesy, mrkněte na náš seznam a třeba najdete inspiraci právě pro sebe.

Hollywood

Jako Hollywood se označuje úprava intimních partií, při kterém se žena zcela oholí do hladka. Mnoho žen navíc používá kromě klasické žiletky také vosk, který podle lékařů ale může právě v této oblasti ženského těla udělat problémy. Citlivá kůže a vyrážky rozhodně nejsou ničím příjemným.

Mnoho žen proto používá klasické žiletky a jedná se o nejoblíbenější úpravu ochlupení vůbec. Poprvé se stala populární v 90. letech, kde byla nabídnuta v salonu v New Yorku, a brzy se stala oblíbenou u velké části žen.

Brazilský vosk

Tato metoda je pojmenována podle pomůcky, která se při ní používá. Brazilský vosk je poměrně drsnou metodou, jak chloupky odstranit na delší dobu, ale může v intimních oblastech způsobit zranění.

Proto je tento typ intimního účesu tím, při kterém se zbavíte většiny chloupků, ovšem ty, které až příliš zasahují do intimní oblasti, necháte růst. Tím se zbavíte pouze části ochlupení, které je pro mnohé nehygienické, ale necháte chloupky tam, kde vás chrání.

Proužek

Někteří lidé říkají tomuto stylu „přistávací dráha“. Jde o účes, při kterém si vyholíte všechny chloupky po stranách, ale zanecháte uprostřed proužek.

Tento styl je ideální pro každého, kdo chce část svého pubického ochlupení zachovat, ovšem chce ho mít hezky upravené a v případě plavkové sezóny mít jistotu, že nic nekouká ven.

Bermudský trojúhelník

Tento styl je vhodný pro každého, kdo se bojí, že by v plavkách ukázal víc, než se sluší a patří. V podstatě se oholíte pouze v místech, která by v bikinách mohla být vidět. Zbytek pak necháte přírodně, nemusíte se ale bát, že by si toho kdokoli všiml.

Křoví

I když mnoho lidí bere tohle slovo jako urážku, pro mnohé ženy je zkrátka přirozené nechat své ochlupení tak, jak je od přírody. Sexuální preference jsou různé, mnoho mužů ale podle průzkumů oficiálně právě přirozené ženy ocení.

Samozřejmě je v tomto případě třeba dbát na zvýšenou hygienu, protože právě v ochlupení se zachytávají bakterie a viry, které navíc v teplém prostředí mají tendence se rychle množit. S používáním správných hygienických přípravků ale nebezpečí nehrozí.

Překvapení

Pokud chcete svému partnerovi udělat radost, zkuste ho něčím překvapit. Kromě úpravy ochlupení můžete využít různé piercingy nebo tetování. Fantazii se meze nekladou. Ať už máte raději přirozený účes a necháváte si vaše intimní partie zarostlé, nebo se holíte, v dnešní době je zkrátka přípustné téměř všechno.

Autor: Shani Maiová

Související články