Vyrobte si domácí masku na vlasy z kokosového oleje

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock

V dokonalém světě bychom měly všechny dokonalé a zdravé vlasy. Za každého počasí a v každém ročním období by naše vlasy vypadaly skvěle bez každodenní hodinové přípravy u zrcadla a bez každoměsíční návštěvy drahého salónu. Nejblíže k této utopii může dopomoct síla kokosového oleje.

Kokosový olej je svatý grál péče o vlasy. Obsahuje kyselinu laurovou, která proniká vlasovou stopou, podporuje růst a pomáhá na suchou pokožku hlavy. Zároveň působí svým blahodárným účinkem na roztřepené konečky.

V profesionálních přípravcích je kokosový olej často klíčovou ingrediencí pro vyživené a zdravé vlasy.

Příprava na domácí masku není nijak složitá a veškeré ingredience najdete běžně v obchodech. Další výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy.

Máme pro vás dva snadné postupy, jak si masku doma připravit podle typu vašich vlasů, a to z méně než pěti ingrediencí. Výroba vám nezabere víc než pár minut.

Díky ní budou vaše vlasy pevnější, zdravější a lesklejší.

Maska pro suché vlasy

Pokud jsou vaše vlasy suché a bez života, vyzkoušejte právě tuto masku. Na její přípravu budete potřebovat:

  • dvě lžíce extra panenského kokosového oleje
  • jednu polévkovou lžíci medu
  • jedno vejce

Nejprve kokosový olej rozpusťte v mikrovlnné troubě nebo na sporáku. Vejce vyšlehejte a přidejte k rozehřátému kokosovému oleji. Do této směsi pořádně vmíchejte med.

Masku aplikujte na čisté a vlhké vlasy po celé jejich délce od kořínků až ke konečkům. Ujistěte se, že máte masku rovnoměrně rozetřenou po celé hlavě.

Před tím, než masku smyjete šamponem, zabalte je na třicet minut do ručníku. Smytí šamponem budete muset dvakrát až třikrát zopakovat.

Maska pro vlasy bez lesku

Tato maska dodá vašim vlasům lesk a výrazně je posílí. Stačí vám na to pouze dvě ingredience:

  • dvě lžíce extra panenského kokosového oleje
  • jednu polévkovou lžíci jablečného octa

Olej opět nechte rozpustit a dobře ho smíchejte s jablečným octem. Aplikujte opět na suché nebo vlhké vlasy po celé délce od kořínků až ke konečkům.

Nechte masku působit patnáct až dvacet minut, důkladně smyjte šamponem a naneste kondicionér.

Autor: Klára Kovalčíková

Související články