Jak spát s mokrými vlasy a nevzbudit se jako čarodějnice

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Spanek mokre vlasy

Zdroj: Shutterstock

Šli jste někdy spát s mokrými vlasy? Minimálně jednou určitě. Například když jste se vrátili z večírku pozdě v noci a už se viděli v posteli. Představa, že ještě budete muset vlasy zdlouhavě sušit a čekat další třeba půl hodinu, pro vás byla natolik mučivá, že jste raději ulehli do postele s mokrou hlavou.

Odměnou za tohle rozhodnutí pro vás bylo ranní zděšené nahlédnutí do zrcadla. S trochou nadsázky jste totiž možná vypadala jako čarodějnice. Vaše vlasy trčely na všechny možné i nemožné strany a rozhodně nevypadaly tak, že by se chtěly nechat zkrotit.

Vlasy krepaté, přeleželé, zkroucené…

Ulehnout do postele s mokrými vlasy není dobrý nápad. Ráno totiž budou vlasy přeleželé, různě pomačkané, krepaté a zkroucené.

Zkrátka neposlušné a rozhodně ne takové, jaké byste si je přála. Pokud přeci jen musíte ulehnout s mokrou hlavou, pak určitě chcete vědět, co můžete udělat pro to, abyste ráno neměla vlasy jako po zásahu elektrickým proudem.

Stočte vlasy do drdolu

Umyté vlasy natočte do volného drdolu. Určitě víte, že mokré vlasy by se neměly česat, protože se po zásahu hřebenem poškozují.

Rozčešte je proto jen s pomocí prstů. Udělejte volný drdol na koruně hlavy. Není to sice ideální, ale zabrání to tomu, že vám ráno budou vlasy lítat kolem hlavy.

Spěte na saténovém polštáři

Máte-li tu možnost, povlékněte polštář do saténového povlaku. Saténové ložní prádlo již dávno není výsadou jen bohatých, dneska si ho může pořídit každý.

Saténové povlečení brání v elektrizování. To je přesně ten jev, kterému se potřebujete vyhnout, pokud nechcete, abyste měla po ránu vlasy neposlušné a nepoddajné.

Jaké jsou nevýhody spaní s mokrými vlasy?

Obecně se spaní s mokrými vlasy nedoporučuje. Neměli byste to praktikovat pravidelně, opravdu jen tehdy, když to jinak nepůjde.

Mezi největší nevýhody spánku s mokrou hlavou patří vyšší náchylnost k poškození. Již bylo zmíněno, že by se mokré vlasy neměly česat, že je to poškozuje. Natož pak tření mokrých vlasů o polštář.

Mokré vlasy navíc na polštáři způsobí vlhkost. Vlhko společně s teplem vytvoří perfektní podmínky pro bakterie a jejich veselé množení. Spánkem s mokrými vlasy si tak zaděláváte na mnohé zdravotní problémy.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články