Tvarů prsou je celá řada. Který je ten nejpřitažlivější?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tvar prsa

Zdroj: Shutterstock

Muži na ženách hodnotí nejen jejich barvu vlasů a očí. I když to mnoho z nich nepřizná, jakmile se otočíte, dívají se vám na zadek a vaše prsa zhodnotí už ode dveří podniku, ve kterém se máte sejít na prvním rande. Existuje celá řada tvarů prsou a některé jsou podle všeho přitažlivější než jiné.

Každá žena je originál a dokonalá prsa zkrátka příroda nenadělí úplně každému. Plastické operace jsou sice řešením, ale předtím, než se ke zvětšení či úpravám prsou dostanete, si položte otázku: Co když se zrovna tohle může někomu líbit?

Tvar prsou se dá navíc pomocí různých cviků a nošení vhodných podprsenek alespoň mírně upravit. Samozřejmě, pokud někdo přes to všechno chce svůj hrudník změnit, je to jeho rozhodnutí. Víte ale aspoň, jaké jsou základní tvary prsou?

Každá prsa jsou originál

Někdo si dokáže přiznat, že jsou jeho prsa zkrátka jiná. Ale mnohé ženy si myslí, že mají zkrátka takový normální hrudník, na kterém není nic zvláštního. Pravda je ale opakem, každá prsa jsou vlastně originál a někdy je těžké poznat, do které kategorie je zařadit.

Mnohokrát jde jenom o drobné odlišnosti, které mohou způsobit i to, že pak svá prsa zařadíte ve výsledku do více kategorií. Dámy, najděte si trochu soukromí, stoupněte si před velké zrcadlo a dejte se do zkoumání.

Standardní typ

Rovnoměrná kulatá prsa s malým bodem na bradavce považujeme za takzvaně archetypální, tedy původní, originální, standardní prsa. Jedná se podle všeho o nejběžnější tvar ženského hrudníku.

Většina výrobců podprsenek se toho také drží a na základě toho modeluje své spodní prádlo. Ačkoli je to ale nejběžnější typ, nemusí to hned znamenat nejpřitažlivější. Překvapivě mnoho žen s tímto typem prsou si často nechává hrudník plasticky upravovat.

Zvonkovitá prsa

Jak již název vypovídá, tato prsa mají doslova tvar zvonu. To znamená, že jejich vršek je užší a prsa mají široké dno. Takový tvar hrudníku mají obvykle ženy s většími prsy, která jsou přirozeně vahou tažena dolů.

Uzavřená prsa

Říká se jim uzavřená, protože mezi sebou nemají téměř žádný prostor. Jsou blízko u sebe, více na středu hrudníku a vytváří větší prostor mezi podpažím a prsy. Pro mnoho mužů jsou nejpřitažlivějším typem.

Kónická prsa

Tento typ prsou je vídán převážně na ženách, které nemají hrudník příliš vyvinutý. Za určitých podmínek se ale může jednat i o prsa větší. Jde o trojúhelníkový tvar prsou, která jsou daleko od sebe.

Navíc jde obvykle o prsa rostoucí více ze strany a také nahnutá ven směrem od hrudníku. Prostor mezi nimi je poměrně velký a říká se, že ženy s těmito prsy mohou být náchylnější k problémům při kojení.

Změny přichází s věkem

Faktorů, které determinují tvar prsou, je několik. Může se jednat o genetiku, ale také o to, jakým stylem člověk žije, zda cvičí, zdravě jí a chodí na pravidelná vyšetření. Ve své podstatě lze nějak výrazně prsa změnit pouze dvěma způsoby.

Tím prvním je již zmíněná operace. V druhém případě jde o změnu přírodní, která nastává s přibývajícím věkem, kdy se prsa protahují směrem dolů, někdy se začnou vyklánět do stran a už nejsou tak pevná, jako dřív.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, healthline.com, ncbi.nlm.nih.gov
Autor: Shani Maiová

Související články