Problém vpáčených bradavek: Vrozená vada, která se dá řešit

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vpacene bradavky

Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada chirurgických zákroků, které mohou nejrůznějším způsobem upravit vaše prsa. A to jak ze zdravotních, tak i z estetických důvodů. A stejně tak, jako jde upravit tvar celého prsa, to jde i s bradavkou. Rady přinesl server Medical News Today.

Vpáčené bradavky jsou nepříjemným, obvykle vrozeným problémem, který znamená, že žena nemá bradavku na prsu klasicky vystouplou, ale vpáčenou dovnitř. To je problém jak estetický, tak zdravotní.

Vpáčené bradavky se u ženy mohou objevit i během života, to potom ale obvykle znamená, že prso bojuje s nějakým nádorem. V takových případech nestačí pouze plastická operace, ale je třeba i lékařská péče a kontroly.

Tři stupně vpáčených bradavek

Lékaři rozlišují tři stupně vpáčených bradavek. První je ten, kdy se dá bradavka snadno vytáhnout. Objeví se po masírování dvorce a snadno stojí. Taková bradavka je obvykle zdravá.

Druhým stupněm je bradavka, která se sice dá vytáhnout, ale rychle opět klesá. Při masáži se vysunuje jen velmi obtížně. V takovém případě se nejedná o zásadní problém, ovšem z estetického hlediska ho ženy řeší.

Třetím stupněm je bradavka vpáčená úplně. Pokud na svém těle tento problém pozorujete, je vhodné komunikovat o tom s lékařem. Možná jde o vrozenou vadu, ale může v tom být víc.

Pokud chcete být matkou

Jakékoli plastiky a úpravy prsou je vždy třeba zvážit v případě, že chcete být matkou a své dítě kojit. Plastiky jsou vždy rizikem, které podstupujete na vlastní nebezpečí. Na druhou stranu vpáčené bradavky jsou mnohdy problémem při kojení, který může operace vyřešit.

Existuje umělá výživa, díky které děti nakrmíte i bez kojení, ale mateřské mléko je pro dítě nejlepší výživa.

Připravte se na řadu vyšetření

Před operací prsou nebo bradavek vás bude čekat spousta vyšetření. Kromě fyzického zdraví budete muset prokázat také to psychické a budete několikrát postaveni před volbu, zda ano, či ne. Operace prsou je zkrátka závažná záležitost a je třeba o ní pečlivě uvažovat.

Pokud se jedná o operaci, která je nutná pro vaše zdraví, měla by ji alespoň zčásti hradit pojišťovna. Pokud jdete na operaci pouze kvůli estetice, popřemýšlejte nad tím, zda vám to za to stojí.

Zdroj: medicalnewstoday.com
Autor: Shani Maiová

Související články