Trenér Jennifer Lopez prozradil triky, díky nimž dosáhnete pevného těla i vy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Jennifer Lopez

Zdroj: Profimedia

Jennifer Lopez je všestranná umělkyně. Herečka, moderátorka, modelka a tanečnice toho zvládá opravdu hodně. A je celkem div, že k tomu všemu stíhá ještě tak dobře vypadat. Na 52 let byste ji rozhodně netipli. Jaká jsou její tajemství? Jak je možné, že se může pyšnit tak dokonalým tělem?

Během pandemie koronaviru na sobě Jennifer Lopez pořádně zapracovala. Výsledek posuďte sami, nevypadá herečka a moderátorka opravdu božsky? Její osobní trenér David Kirsch sdílel její cvičební plán v médiích a my se s vámi o něj teď podělíme.

Podle jeho slov se sice nejedná zrovna o jednoduché cvičení, a slabé povahy by proto měly začínat s něčím jednodušším, na druhou stranu to zvládnete doma a nepotřebujete k tomu žádné drahé vybavení ani chození do fitka. Stačí vám trochu místa, medicinbal, činky a guma na cvičení.

Posílení hýždí a stehen

Postavte se rovně a rozkročte se tak, aby vaše nohy byly od sebe dál než vaše ramena. Držte prsty na nohou směrem ven. Přidřepněte si a držte medicinbal přímo před sebou. Tím krásně posílíte zadeček, stehna, hýždě a také břišní svaly.

Aniž byste položili míč, klekněte si tak, aby se jedno vaše koleno dotýkalo země a druhá noha byla chodidlem pevně na zemi. V této pozici nějaký čas zůstaňte a poté vyměňte nohy. Tím posílíte lýtka.

Posílení břišních svalů

Položte si medicinbal na zem, oběma rukama se ho pevně chytněte a udělejte klik. Zůstaňte na špičkách s rukama napnutýma a vydržte 30 vteřin v poloze, které by se dalo říkat prkno. Vaše břišní svaly budou podle Lopez jako v ohni.

Pak si klekněte na kolena, rukama se dál opírejte o míč. Vezměte si lehčí činku, a zatímco jednou rukou jste zapřeni o medicinbal, druhou zvedejte desetkrát činku s rovně nataženou rukou před sebe.

Jennifer Lopez

Zdroj: Profimedia

Jakmile budete mít hotovo, samozřejmě opět ruce vystřídejte. Tím posílíte nejen břišní svaly, ale také oblast lopatek. Navíc zdokonalíte svou rovnováhu a balanc. Tyto cviky jsou sice náročnější, po krátkém tréninku se ale dají ovládnout.

Posílení rukou a stability těla

Podle Jennifer je tento trik jejím nejoblíbenějším. Rozkročte se tak, abyste stáli pevně chodidly na zemi, ale zároveň měli mezi nohama dost místa. Pak zvedněte ruce s medicinbalem nad hlavu. Vydržte několik vteřin a potom ho mezi nohama prohoďte za sebe.

Zdá se vám to snadné? Zkuste to samé opačně. Opět podržte medicinbal deset vteřin nad hlavou, tentokrát se ho ale pokuste prohodit zezadu dopředu. To, že se vám to ve většině případů nepodaří, nevadí. I tak posilujete ruce a hlavně stabilitu celého těla.

Závěrečné protažení

Nakonec si stoupněte na cvičicí gumu. Pokrčte nohy a kolena „zablokujte“ v pravém úhlu. Ruce natáhněte rovně před sebe a pak pomalu otáčejte pánví doprava a doleva. Nohy musí zůstat na zemi, ruce napjaté.

„Není to snadné. I mně samotnému to dělá někdy problémy, ale Jennifer zvládá svůj cvičební plán skvěle,“ říká David Kirsch. Podle jeho slov jde zhruba o 20 až 30 minut denně, které vám ale pomohou udržet se ve skvělé pozici.

Samozřejmě jsou některé cviky náročnější a každý si je může uzpůsobit tak, aby je zvládal. Dříve či později byste se ale podle herečky měli nakonec dostat do bodu, kdy pro vás bude každý cvik hračkou.

Zdroj: hellomagazine.com, insider.com, wikipedia.org
Autor: Shani Maiová

Související články