Prozradíme vám snadný návod, jak na všech fotografiích vypadat lépe

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
modelka pozovani

Zdroj: Shutterstock

Máte pocit, že ať děláte cokoliv, na všech fotkách vždy vypadáte moc strojeně? Ačkoliv má být pořízení fotografie autentickým zachycením okamžiku, když si osvojíte pár fíglů, budete vypadat vždy skvěle.

V dnešním moderním světě už téměř každý z nás vlastní telefon s fotoaparátem, jímž si zajímavé či jinak významné okamžiky zaznamenává. Pokud jste však ten, kdo se vždy nabízí, že bude fotit, protože na fotkách vypadáte špatně, můžete to snadno změnit.

Nestát jako sloup, ale pózovat

Základem je správný postoj. To, z jakého úhlu jsme na fotografii zachyceni, umí udělat divy. Zkuste se příště postavit lehce z boku pod úhlem pětačtyřiceti stupňů a jedním ramenem směřujte k objektivu.

Tato pozice vám totiž opticky prodlouží nohy, a když se ještě postavíte na špičky, budou vypadat jako ty od modelky. Překřížené kotníky nohy rovněž zeštíhlí.

Musíte se také pořádně narovnat a dát ramena co nejvíce dozadu. Břicho by mělo být zatažené a ruka v bok také umí zázraky. Ne nadarmo takto pózují i modelky. Rozhodně není dobré stát v pozoru, když už na všechny zmíněné rady zapomenete, alespoň překřižte nohy.

Nepodceňujte práci s jazykem

I s obličejem je třeba pracovat. Abyste se vyhnuli dvěma bradám, zvedněte lehce bradu a i svou tvář lehce natočte. Určitě se nebojte trochu usmát. Nic se nemá přehánět a dejte pozor, ať první, co bude na fotce vidět, nejsou vaše zuby nebo mandle.

Ačkoliv to může znít divně, poznat je i to, jak pracujete s jazykem. Pokud ho při usmívání přiložíte na patro lehce za horní přední zuby, bude váš úsměv vypadat mnohem přirozeněji. I váš obličej tento trik zeštíhlí.

Buďte pozitivní

Pokud máte delší vlasy, je dobré si je před pořízením fotografie načechrat. Že na to není čas? Stačí se předklonit, zatřást hlavou a vlasy jsou připravené.

Jestliže víte, že se budete fotit, nebojte se trochu více nalíčit. Před samotným focením se lehce přepudrujte, ať se příliš nelesknete.

Rozhodně se ale snažte k focení stavět pozitivně. Co jiného než fotografie nám z minulosti zůstane? Vzpomínky si sice uchováváme v paměti, ale je kouzelné si je občas oživit prohlížením zachycených okamžiků na papíře.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články