Proměnlivé počasí je zkáza pro naši pokožku. Pečujte o ni správným způsobem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pece o plet

Zdroj: Shutterstock

Počasí nás letošní zimu pěkně zkouší. Při pohledu z okna by si jeden pomyslel, že jsme zimní měsíce přeskočili a přešli rovnou do jara. Ale nenechte se zmást. Zima se nám ještě určitě předvede v celé své kráse a vystrčí na nás své studené drápky.

Proto je dobré vědět, jak se starat o pokožku, když mrzne, jak když praští. Chladné počasí s nízkou vlhkostí a časté změny teploty, kdy jste jednou venku a po druhé zase doma v teple, nedělají pokožce zrovna dobře. Poradíme vám, jak ji chránit před mrazem a udržet ji v kondici.

Nezapomínejte pleť čistit

Každá žena by měla vědět, že čištění pleti je naprostý základ v létě i v zimě. Ani v chladnějším počasí proto na čištění pokožky nezapomínejte, ale nepřehánějte to.

Proč? V zimě už tak dostává vaše pleť zabrat. Když budete pleť čistit až příliš drasticky, zbavíte ji ochrany a přirozené hydratace.

Pozor na horkou vodu

Vyvarujte se mytí pokožky příliš horkou vodou. Dejte raději přednost vodě vlažné. Obličej si nemáčejte příliš často – ráno a večer bohatě postačí.

Nepodceňujte sluníčko

Myslíte si, že sluníčko je nebezpečné jen v létě? Zatímco v létě se proti němu už tak nějak automaticky chráníme, v zimě na používání opalovacích přípravků tolik nedáme.

Internetový server ucihealth.org radí: „Po celý rok je důležité používat opalovací krém minimálně s SPF faktorem 30. Existuje mnoho nemastných hydratačních přípravků s přidaným SPF faktorem.“

Chraňte se před mrazem

Určitě si umíte vybavit, jak je nepříjemné, když se vám venku do tváře opře chladný vítr. Co chladný, rovnou ledový, až to štípe.

Proto je na místě obličej venku chránit, jak jen to jde. I kdyby to znamenalo „jen“ to, že schováte tvář do huňaté šály. Každá ochrana je lepší než žádná ochrana a váš obličej vám za to poděkuje.

Dodejte pleti vitamín D

„Během léta se vaše přirozená produkce vitamínu D zvyšuje v důsledku každodenního pobytu na slunci, ale s příchodem zimy se tato expozice snižuje. Užívání vitamínových doplňků může zajistit, že budete dostávat doporučené množství vitaminu D po celý rok,“ doporučuje web nyp.org.

Zdroj: ucihealth.org, nyp.org
Autor: Karolína Nezbedová

Související články