Pupínky na hýždích: Téma, o kterém se nemluví, trápí řadu žen. Zbavte se jich jednou pro vždy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pupinky na hyzdich

Zdroj: Shutterstock

O tomhle problému bychom asi neřekly ani nejlepší kamarádce. A to dokonce ani po lahvince červeného. Pupínky na hýždích jsou zkrátka téma, o kterém se nemluví. Přitom trápí více žen, než si myslíme.

Děje se to a možná se to děje i vám. Akné na hýždích je poměrně častý problém, se kterým se tiše trápíme a stydíme se o něm mluvit. Hledáme způsoby, jak se ho zbavit. Sice pupínky nejsou na první pohled vidět, ale i tak nám komplikují život. Jak na ně vyzrát?

Proč se tvoří pupínky právě tady?

Akné nás dokáže potrápit nejen na obličeji, na zádech nebo třeba v dekoltu, ale bohužel i na hýždích. Proč vzniká? Na vině je suchá kůže. To by vás možná nenapadlo, že?

A teď ruku na srdce: kolikrát, když máte v ruce hydratační krém, se kterým si mažete obličej nebo třeba ruce, myslíte i na své pozadí? Je pravda, že to si krémem nemažeme. Tedy alespoň většina z nás.

A to je právě ten problém. Kůže na hýždích je suchá. Póry se daleko rychleji a snáze ucpávají. Dalším důvodem, proč možná i vás trápí pupínky na hýždích, je nevhodné oblečení – pozor na neprodyšné spodní prádlo a syntetické materiály.

Jak jim předejít?

Pokud vás trápí pupínky na hýždích, určitě chcete přijít na způsob, jak se jich zbavit. Mnohem snazší je pupínkům předcházet. A my vám poradíme jak na to.

I když by vás to do této chvíle nenapadlo, hýždím musíte věnovat stejnou pozornost, jakou věnujete obličeji, i když nejsou vidět. Pravidelně svému pozadí během koupele nebo sprchování dopřávejte peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky. Pokožka bude po jeho použití krásně jemná a hebká na dotek.

Správná volba kosmetiky

I kosmetiku vybírejte pečlivě. Snažte se vyvarovat parfemovaným produktům – používejte raději přípravky nekomedogenní, které neucpávají póry. Pokožku na hýždích také pravidelně hydratujte, aby nebyla suchá.

Noste prodyšné spodní prádlo. Možná se vám nelíbí představa, že na sebe navlékáte bavlněné kalhotky, ale věřte, že pro vaše hýždě jsou daleko lepší volbou než sice sexy, ale zato neprodyšné syntetické spodní prádlo.

Zdroj: allure.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články