Proč kýcháte při vytrhávání obočí? Odpověď vás možná zaskočí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
vytrhavani oboci

Zdroj: Shutterstock

Pokud chce mít žena dokonalé obočí, občas je třeba si ho upravit vytrháním. Většina z nás to nesnáší. Pinzetou trhat jeden chloupek po druhém, aby byl náš obličej na pohled ideální. A k tomu to kýchání…

Ano, většina z nás při trhání obočí kýchá. Pokud se vám to neděje, patříte ke šťastným. Pokud se vám to stalo a měli jste pocit, že je to jen náhoda, vyvedeme vás z omylu.

Je totiž vědecky prokázáno, že kýchání spolu s trháním obočí souvisí. Zní to možná zvláštně, ale skutečně tomu tak je. Dokazuje to nejeden výzkum z kosmetického salonu.

20 procent klientek se s problémem potýká

Specialista na obočí v Los Angeles říká za kosmetický salon The Cut, že 15 až 20 procent jejich klientů je během tvarování obočí postiženo kýcháním. Všimnout si toho není složité, protože to při práci poměrně ruší.

Z nepochopitelných důvodů měla většina klientek tento problém především s levým obočím. Některým klientkám se dokonce spustila rýma, nebo začaly slzet. Vědci objasnili, proč k tomu dochází.

Důvod, proč kvůli trhání obočí kýcháte, souvisí s oční větví vašeho trojklanného nervu. Ten spojuje nervy nosu, obočí a oční víčka s jednou jedinou částí mozku.

Při trhání obočí dochází ke stimulaci nosního nervu, což náš mozek vyhodnocuje tak, že posílá zpětně signály do našich očních víček a nosu, kde šimrání způsobí kýchání.

Nejedená se tedy o žádný příznak nemoci, jak si lidé mylně myslí. Podle výzkumů totiž už tisícovky žen přišly k lékařům s tím, že při trhání obočí kýchají, a bojí se, zda se s jejich tělem něco neděje.

Opatrnosti není nazbyt

Při trhání obočí je třeba si dávat dobrý pozor na to, aby se vám něco nestalo. Pokud totiž kýcháte a držíte v blízkosti oka pinzetu, může dojít ke zranění.

I v tomto případě jsou totiž statistiky zajímavé. Několik lékařů v rozhovorech přiznalo, že řešili případ, při kterém si žena pinzetou oko poranila.

Ve většině těchto zranění naštěstí nešlo o nic vážného, stalo se však několikrát, že žena o oko přišla.

Pokud jste si doposud mysleli, že trhání obočí je naprosto bezpečná činnost, která vede jedině k vašemu zkrášlení, možná svůj názor přehodnotíte a zajdete si příště raději do profesionálního salonu.

Tam se sice kýchání nevyhnete, ale budete mít jistotu, že se s vaším okem nic nestane. Odborníci jsou totiž na tento problém zvyklí a budou dávat velký pozor, aby nedošlo ke zranění.

Zdroj: healthdigest.com
Autor: Shani Maiová

Související články