Jak si udělat pedikúru doma pomocí přírodních ingrediencí

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
pedikura

Zdroj: Shutterstock

S blížícími se letními měsíci přichází ruku v ruce také nepsaná povinnost věnovat o něco více času péči o chodidla. Nošení vzdušné a otevřené obuvi vyžaduje, aby naše nožky vypadaly upraveně.

V poslední době si většina z nás zvykla, že o sebe musí pečovat na vlastní pěst. Kosmetické salony se otevírají a zase zavírají a kvůli velkému zájmu je těžké se do nich dostat. Nezoufejte! O svá chodidla se můžete starat v pohodlí domova a s pomocí přírodních ingrediencí!

Za pomůcky nemusíte utratit balík

V mnohých z nás utkvěla představa, že pedikúra je drahá záležitost. Může za to zejména oblíbený trend, kdy si chodíme nechat nožky rozmazlovat do salónů a specializovaných studií.

Pravdou ale je, že domácí pedikúra vás nevyjde draho. Nemusíte si kupovat předražené pomůcky nebo mastičky a krémy.

Vystačíte si s přírodními ingrediencemi, přičemž většinu z nich máte s velkou pravděpodobností už v tuhle chvíli doma ve spíži nebo v lednici.

Domácí pedikúra krok za krokem

Vzhledem k aktuální situaci je lepší nespoléhat se na sliby, že se už brzy otevřou kosmetická studia, a naučit se o svá chodidla pečovat svépomocí.

Poradíme vám, jak na domácí pedikúru pěkně krok za krokem, a věříme, že s naším snadným návodem to hravě zvládne úplně každý.

Nechte nohy odmočit

Nejdříve je potřeba nechat nohy odmočit a odpočinout ve vodní lázni. Napusťte vodu do lavoru nebo větší nádoby, kterou máte doma po ruce, a přidejte do ní obyčejný ocet – slouží jako dezinfekce.

Pokud nechcete ocet, můžete přidat několik plátků citrónu, kdo má, přidá i pár lístků měsíčku. Nohám tak dopřejete opravdu luxusní koupel.

Když kůže změkne…

Jakmile kůže na chodidlech ve vodě změkne, můžete vzít do ruky pemzu a s tou odstranit starou kůži, která už na chodidla nepatří.

Pokud jsou nohy opravdu zanedbané, připravte si pemzu na několik dalších domácích procedur. Později už nebude potřeba.

Medová masáž

Rozhodně nic nezkazíte, když nohy po usušení potřete medem a ten pečlivě vmasírujete do pokožky. Poté můžete nohy zabalit na pár minut do ručníku a relaxovat.

Pak med smyjte a nohy můžete na závěr natřít krémem určeným na chodidla – pokud nemáte, nevadí. Můžete použít kterýkoli jiný krém. Chodidla promazávejte pravidelně, každý den, abyste je udrželi krásná.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články