Proč je péče o vlasovou pokožku důležitá a jak ji správně provádět

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena myti hlavy

Zdroj: Shutterstock

Každodenní čištění pleti je pro nás přirozené stejně jako mytí a údržba vlasů. Na co ale velké množství lidí zapomíná, je péče o pokožku hlavy. Kadeřníci z celého světa hlásají, že pokud se budete o svou pokožku hlavy pečlivě starat, budou vaše vlasy zdravé a krásné.

V dnešním článku se podíváme na to, jak nejlépe pečovat o krásný vzhled vašich vlasů. Přece jen jsou vlasy tou největší vizitkou a snad každý chce vypadat co nejlépe. A díky pár tipům to zvládnete levou zadní.

Pečujte o své zdraví

„Je zajímavé pozorovat, že péče o pokožku hlavy je nyní stále populárnější. Při péči o vlasy je důležité, aby pokožka získala potřebnou pozornost, protože to je základ všech našich problémů s vlasy,“ říká odbornice na péči o vlasy Nicole Petty.

Šupinatá a svědící pokožka hlavy není sexy. Problémy, jako jsou lupy a mastná pokožka hlavy, se zhoršují stresem, klimatizací, ústředním vytápěním, menopauzou a také dietou. Všechny tyto faktory mají vliv na pokožku hlavy a růst vlasů.

O svou pokožku se můžete postarat v pohodlí domova, aniž byste platili za předražené kadeřnické služby. Začněte jemným čištěním vlasů a pokožky hlavy pomocí přírodního šamponu.

Masírování hlavy a aplikace detoxikační kúry

Na trhu je k dispozici spousta peelingů na pokožku hlavy. Některé obsahují mořskou sůl, jiné pak velké množství přírodních přísad. Je důležité snažit se příliš neloupat pokožku hlavy, zbytečně si tak totiž přivodíte mastné vlasy.

Masáž pokožky hlavy vám zaručeně pomůže a díky masáži podpoříte průtok krve a uvolníte veškeré napětí. Začněte v oblasti krku a dlaněmi a konečky prstů vyvíjejte tlak a pomalé kruhy, zatímco masírujete hlavu a čelo. Pomalu se pak přesuňte ke spánkům a poté zpět kolem uší k oblasti krku.

Za zvážení pak stojí také masážní kartáč na pokožku hlavy, který lze použít ve sprše při aplikaci šamponu nebo kondicionéru. Za poslední rok se stala péče o pokožku hlavy populární, protože více lidí tráví čas doma a investuje do svého osobního zdraví a pohody.

Odborníci si také všimli nárůstu počtu lidí trpících kožními chorobami v důsledku stresu z pandemie. Pokud jste tedy na své pokožce zaznamenali něco nezvyklého, neváhejte a vyrazte za svým lékařem.

Zdroj: Metro

Autor: Pavel Světlý

 

Související články