Jak se mění vaše tělo, když pijete každý den citronovou vodu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
voda s citronem

Zdroj: Shutterstock

Určitě už jste někde slyšeli, že je pro tělo prospěšné po ránu pít vodu s citronem. Co je na tom pravdy a jak si tento zázračný koktejl připravit, aby pro vás byl co nejlepší?

Citronová šťáva je výborným zdrojem vitamínu C, kyseliny listové, minerálů a draslíku. Zároveň se pyšní nízkým obsahem kalorií a sacharidů.

Příprava má svá pravidla

Proč tedy do těla posílat vitamíny ve formě tabletek, když můžete využít něco naprosto přírodního? Americká odbornice na výživu Lauren Slayton pro web mojezdravi.cz uvedla: „Trávím velkou část dne tím, že klienty odrazuji od konzumace částečně nebezpečných doplňků stravy a nesmyslného množství průmyslově zpracovaných surovin.“ Voda s citronem je ale podle ní něco jiného.

Má to ale pár zásad. Šťávu z půlky z citronu vypijte hned na lačný žaludek, ale pozor, s vlažnou vodou. Studená by totiž pro váš žaludek byla velkým teplotním šokem. Naopak horká voda zase zničí vitamíny.

Zázračné účinky vitamínu C

Tento nápoj po ránu nakopne nejen váš metabolismus, ale také nastartuje váš trávicí systém. A s čím dalším vám ještě pomůže?

Vyrovná vaše pH. Je to sice až neuvěřitelné, ale kyselý citron opravdu působí jako zásada. Je tak mnohem lepší než například káva.

Nejčastějším kardiovaskulárním onemocněním je dnes vysoký tlak. Právě s ním vám pití citronové vody po ránu může pomoct, protože je vědecky prokázáno, že vitamín C snižuje tlak. Kyselina listová je prospěšná pro náš mozek a snižuje riziko cévní mozkové příhody.

Podporuje hubnutí a imunitu

Dlouhodobé pití vody s citronem posílí vaši imunitu. Každé ráno totiž do svého těla dostanete přirozenou cestou vitamin C a řadu dalších prospěšných antioxidantů. Navíc vitamín C také ředí krev, což je skvělá prevence vzniku sraženin nebo trombózy.

Snižuje se také riziko vzniku zánětu v těle. Opět díky zázračným účinkům vitamínu C, který má protizánětlivé účinky. Také se snižuje pravděpodobnost problémů s metabolickým syndromem.

Kromě trávicího systému vám poděkují také ledviny. Citronová šťáva je prospěšná pro jedince, kteří mohou trpět ledvinovými kameny.

Hydratace je důležitá a pitím vody s citronem po ránu ji skvěle nastartujeme. Navíc citron ve vás potlačí chuť na sycené sladké nápoje, a tím pádem snížíte kalorický příjem.

Pozor ale na zubní sklovinu. S pitím citronové vody to nepřehánějte a po ranním nakopnutí si pořádně vyčistěte zuby.

Zdroj: healthdigest.com
Autor: Karolína Ondrušková

Související články