Proč a jak často chodit na kosmetiku

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena kosmetika

Zdroj: Shutterstock

Krásná pleť je snem každé ženy. Ačkoliv má někdo dáno do vínku a nemusí se o pleť výrazněji starat, jiní se musí pravidelně svěřovat do rukou odborníků. Kdy do péče o pleť zahrnout také návštěvu odborného salonu?

Mnoho žen považuje návštěvu kosmetického salonu za zbytečné vyhazování peněz. Péči o pleť přece můžou se správnými produkty hravě zvládnout i samy doma, tak proč ještě někam docházet.

Odborníci to umí lépe

Není to ale tak úplně pravda. Přípravky na péči o pleť sice obsahují stejné látky jako ty, které má ve svých přípravcích kosmetička, ale v jiných koncentracích. Odbornice v salonu má zpravidla mnohem silnější koncentrace, a tudíž prostředky mnohem lépe fungují.

Zároveň jsou v kosmetických salonech vybavení různými přístroji, které si domu jen tak nepořídíte, a ani se to nedoporučuje. Neodborný zásah totiž může vaši pleť spíše poškodit.

S pravidelnou návštěvou kosmetičky by měly ženy začít kolem třicítky. Na pleti se totiž začnou objevovat první drobnější vrásky a v péči o pleť hraje odjakživa hlavní roli prevence.

Prevence přinese ovoce

„To, jak se v tomto věku začnete starat o pleť, bude vidět za dvacet let,“ uvedla pro web iDnes.cz kosmetička a školitelka jedné francouzské značky Alena Kimlová.

Pokud vás trápí akné nebo jiné kožní nepříjemnosti, měla by být návštěva kosmetičky či dermatologa naprostou samozřejmostí.

Kosmetička se vám o pleť nejen postará, ale zároveň vám poskytne poradenství a doporučí produkty vhodné právě pro vaši pleť.

Práce doma nekončí

Další velkou výhodou návštěvy kosmetického salonu je odpočinek. Alespoň na chvíli se bude někdo starat o vás a vy můžete bez problémů naprosto vypnout, nechat se hýčkat a relaxovat.

Ani s pravidelnými návštěvami kosmetického salonu však nekončí vaše práce doma. Pleť stále musíte pravidelně odličovat, čistit a hydratovat, a to nejlépe dvakrát denně. Tato domácí péče se rozhodně vyplatí a ovoce vám přinese v pokročilejším věku.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články