Přirozené kráse se nic nevyrovná. Jak si k ní dopomoct?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Krasna plet pomoc

Zdroj: Shutterstock

Krása ženy nespočívá v množství kosmetiky. Nezáleží na tom, jestli se maluje líčidly za pár korun, nebo do dekorativní kosmetiky vráží tisíce. Krása ženy spočívá v její přirozenosti a právě tu mnoho žen vědomě skrývá a potlačuje make-upem.

Není to škoda?

Možná se i vy schováváte za šminky, protože se bojíte, že vaše přirozená krása nebude stačit. Není lepší vyměnit kosmetiku (bez ohledu na její cenu) za užitečné tipy, jak být přirozeně krásná? Pár jich pro vás máme!

Dosáhněte atraktivního vzhledu bez námahy

Věřte nebo ne, ale každá žena je svým způsobem od přírody krásná. Každá jen trochu jinak. Mnoho žen si ale nevěří a raději sahají po kosmetice, díky které si připadají nejen krásnější, ale i sebevědomější.

Našli jsme pro vás hned několik tipů, jak dosáhnout přirozené krásy bez kdovíjaké námahy. Uvidíte, že krásná můžete být i bez předražených produktů.

Obočí dělá obličej

Upravujete si obočí? Pokud ho necháváte v jeho „přírodní“ podobě, nemusí to být na škodu. Většina žen si ale obočí vytrhává a upravuje do líbivého tvaru – a to je dobře.

Možná si to neuvědomujete, ale právě obočí dělá obličej. Jeho tvar dokáže výrazně ovlivnit náš vzhled i výraz. Proto pozor, pro jaký tvar se rozhodnete.

Nešiďte se na spánku

Krásné ženy vědí, že ponocování jejich vzhledu neprospívá, proto do postele ulehají v rozumnou hodinu a jejich přirozený půvab jim za to děkuje.

Je možná lákavé chodit spát pozdě (a někdy to ani jinak nejde), ale spánek má na váš vzhled podstatný vliv a ve svém vlastním zájmu byste si ho měli dopřát co nejvíce.

Hydratace zvenčí i zevnitř

Opakuje se to pořád dokola, a jak se říká, opakování je matka moudrosti. Proto si i my dovolíme zopakovat to, co již bylo tolikrát řečeno: hydratujte, hydratujte, hydratujte.

Hydratace je důležitá jak zevnitř, prostřednictvím dostatečného pitného režimu, tak i zvenčí, kdy byste se měli naučit používat hydratační krémy. V létě pak klidně i zvlhčovače na pleť.

Používejte peeling

Peeling na pleť je jemnější než ten, který používáte na pokožku těla, proto je nezaměňujte. Peeling byte měli používat pravidelně.

S jeho pomocí krásně prokrvíte pokožku v obličeji. Zbavíte ji šupinek odumřelé kůže. Pokožka pak bude krásně jemná a hebká na dotek. A krásnější, samozřejmě.

Úsměv dělá hodně

Pečovat byste měli nejen o svou pleť, ale i o svůj úsměv. Krása nespočívá jen v dokonalé pleti. Někdy se totiž stačí jen usmát.

Abyste se ale mohli smát beze strachu, musíte pečovat o své zuby. Čištění dvakrát denně vám jistě připomínat nemusíme. Jen když se nebudete stydět za své zuby, můžete někomu učarovat i něčím tak obyčejným, jako je právě úsměv.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články