Jakým způsobem může káva prospět vaší pokožce

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
pokozka kava

Zdroj: Shutterstock

Káva je bezesporu jedním z nejoblíbenějších nápojů po celém světě. Většina z nás ji zbožňuje především pro její pozitivní vliv na naši energii. Uměli byste si představit ráno bez silného šálku kávy? Většina lidí nyní kroutí hlavou, že to tedy v žádném případě. A my to chápeme.

Kromě toho, že káva dokáže ovlivnit naši bdělost a pomáhá nám se nastartovat do nového dne, případně vydržet v noci déle vzhůru, má i další účinky, které jí nelze upřít. Co třeba prospěch kávy pro naši pokožku?

Nejdříve kafe!

Hodně lidí to má nastaveno tak, že po ránu nejdříve potřebují hrnek kafe a teprve poté jsou schopni alespoň nějak fungovat. A vy to možná máte zrovna tak.

Účinky kávy na energii jsou známé a všichni o nich víme. Po kávě proto často saháme právě tehdy, když začínáme pociťovat únavu, nebo když se naopak potřebujeme nabudit a nastartovat – například po ránu, kdy ještě napůl spíme, ale přesto musíme vyrazit za povinnostmi.

Prospívá i jinak

Spolehnout se na šálek silné kávy ve snaze dodat si energii je klasika. A pro mnoho z nás také samozřejmost. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, zda vám káva nemůže prospět a posloužit i jinak?

Co třeba váš vzhled? Na to budou slyšet především ženy a dívky, které o sebe pečují a které se snaží vypadat dobře.

Káva může prospět i vaší pokožce. Jak? Obsahuje antioxidanty a o těch je známo, že pomáhají chránit pokožku před škodlivým vlivem slunečního záření. Snižují také projevy stárnutí. Z toho plyne, že pokud budete pít kafe, prospějete tak mladistvému vzhledu.

Nevyhazujte kávovou sedlinu

Pijete klasického turka? Pak vám po každém dopitém šálku zůstane na dně kávová sedlina neboli lógr. Většina lidí ho vezme a vyhodí. A to je škoda.

Kávovou sedlinu totiž můžete použít jako voňavý peeling pokožky. S jeho pomocí se zbavíte starých šupinek kůže. Smíchejte kávovou sedlinu s třtinovým cukrem a trochou citronové šťávy. Pastu pak naneste na obličej a krouživými pohyby pokožku namasírujte.

I proti celulitidě?

Slyšeli jste již o kávovém peelingu na celulitidu? Tento estetický problém se netýká jen žen při těle, často mají ďolíčky na kůži i ženy, které nemají nadváhu.

Peeling z kávové sedliny můžete aplikovat na místa, která vás trápí přítomností tzv. pomerančové kůže. Smíchejte kávovou sedlinu s třtinovým cukrem a bambuckým máslem nebo nějakým krémem. Naneste na pokožku a masírujte.

Zdroj: thethirty.whowhatwear.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články