Přírodní způsoby, kterými podpoříte růst vlasů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Rust vlasy

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Dávno už neplatí, že si na vzhledu a kvalitě svých vlasů potrpí jen ženy. Stále více mužů řeší nejen účes, ale také péči o svou hřívu. Co když vám ale vlasy nerostou podle vašich představ?

Než se začnete rozhlížet po nejrůznějších prostředcích, které jsou k sehnání nejen na internetu, ale i v kamenných prodejnách, zkuste růst vlasů podpořit přírodní cestou. Opravdu to jde a my vám dnes poradíme, jak na to.

Zajistěte tělu bílkoviny

Věděli jste, že vlasy jsou z 95 % složeny z keratinu (bílkoviny) a z aminokyselin? Pokud tedy nejste spokojeni s množstvím vlasů nebo s jejich růstem, rada zní celkem logicky: zařaďte do svého jídelníčku více bílkovin.

Bílkoviny najdete v celé řadě potravin. Vypíchnout můžeme zejména mléčné výrobky v čele s tvarohem, sýry a jogurty. Najdete je také ve vajíčkách nebo v kuřecím mase.

Důvěřujte řeckému senu

Kdo by nevěděl, co je pískavice neboli řecké seno? Tohle koření obsahuje velké množství důležité kyseliny listové. Zároveň v něm najdete také vitamíny a základní minerály.

Všechny zmíněné složky společně s bílkovinami, které řecké seno také obsahuje, podporují růst vlasů a mají pozitivní vliv i na jejich kvalitu.

Namočte lžičku pískavice do vody a nechte ji tam přes noc. Následující den můžete vodu s kořením buď vypít, nebo přidat do některého pokrmu.

Vyzkoušejte kokosový olej

Trápíte se ztrátou vlasů, která může být způsobena celou řadou zdravotních obtíží – od hormonální nerovnováhy přes špatný životní styl až po následky nesmyslných diet?

Pak vám můžeme doporučit kokosový olej. Jeho využití je různorodé, zrovna tak i jeho pozitivní vliv kupříkladu na naši krásu.

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, které pronikají do vlasového vlákna. Použijte ho třeba na masáž pokožky hlavy.

Objevte sílu ženšenu

Ženšen se dá pořídit v podobě doplňků stravy, kterými lze podpořit růst vlasů. Stimuluje vlasové folikuly. Ženšen mimo jiné obsahuje ginsenosidy, což jsou aktivní složky, kterým se přisuzuje pozitivní vliv na vlasy.

Nebojte se cibulové šťávy

Cibuli má doma drtivá většina z nás, je to totiž neodmyslitelná součást pokrmů nejen typicky české kuchyně.

Použít ale cibuli na vlasy? To by napadlo jen málokoho a možná ani vás ne. Šťáva z cibule však může být hodně nápomocná, pokud chcete podpořit růst vlasů a zajistit jim krásnější vzhled.

Připravte si šťávu z jedné větší nebo dvou menších cibulí a následně ji naneste na pokožku hlavy, kde ji nechte působit alespoň 15 minut. Cibulová šťáva podporuje krevní oběh a tím zlepšuje průtok krve do kůže na hlavě.

Zdroj: healthline.com, food.ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články