Podle čeho vybrat nový parfém? Pomůže i znamení zvěrokruhu

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
vyber parfemu

Zdroj: Shutterstock

Většina z nás si neumí představit odejít z domu bez lehkého oparu omamné vůně. Používání parfému je pro mnoho lidí každodenní rutinou. Všichni přece chceme krásně vonět, a dnes je navíc tolik možností, že si pro sebe ten ideální parfém dokáže najít úplně každý.

Zde ale nastává častý kámen úrazu, většina lidí totiž netuší, jak nový parfém správně vybírat. V drogeriích je jich takové množství, že jde z toho člověku až hlava kolem. Jak potom poznat, který parfém vám bude dokonalé sedět? S tím se vám pokusíme pomoci.

Není vůně jako vůně. Které voní vám?

Na samotném začátku byste měli mít jasno, který typ vůně obecně preferujete. Vůně parfémů si totiž můžeme rozdělit do několika kategorií: květinové, ovocné, dřevité a orientální.

Květinové vůně jsou ideální pro romantickou duši, ovocné pro ty, kteří milují ovoce a léto. Dřevité vůně jsou dlouhotrvající s příměsí cedru nebo santalu, orientální parfémy pak nadchnou milovnice tajemna.

S výběrem parfému může pomoci i znamení zvěrokruhu

Pokud si s výběrem nové vůně nevíte rady, může vám být pomocným vodítkem i znamení, ve kterém jste se narodili. Zemská znamení, kam patří Býk, Panna a Kozoroh, miluji dřevité vůně.

Květinové vůně zase nadchnou vodní znamení, kam se řadí Rak, Ryby a Štír. Ohnivá znamení, což je Beran, Lev a Střelec, mají zalíbení ve výrazných vůních. Vzdušná znamení, kam řadíme Blížence, Váhy a Vodnáře, osloví zvláštní vůně.

Výběr parfémů podle příležitosti

Při výběru nového parfému se můžete ohlížet i na to, jestli ho budete používat denně, nebo jestli hledáte vůni pro speciální, výjimečné příležitosti. Pro každodenní nošení se hodí spíše lehké a svěží vůně. Ideálně tedy sáhněte po toaletních vodách s obsahem vonných látek mezi 6 až 12 %.

Pro večerní příležitosti se naopak hodí těžší a kořeněné vůně, můžete vybírat parfém s obsahem vonných esencí mezi 15 až 40 %.

Parfémy jděte vybírat ráno a sami

Pro nákup parfému je ideální ráno nebo dopoledne. Je to dáno tím, že v drogeriích se ještě nestihne vystřídat tolik lidí, kteří sem třeba právě jako vy vyrazili pro nový parfém.

Postupem dne se obchodem začne linout směsice různorodých vůní, což by mohlo váš dojem z daného parfému zkreslit.

Také platí, že byste novou vůni měli jít vybírat sami. Je sice hezké, že jste si plánovali vzít s sebou jako poradce třeba kamarádku nebo partnera, ale nedělejte to. Parfém musí v první řadě vonět vám a na vás. Když vůni zkusíte na kamarádce, může na ní vonět úplně jinak.

Zdroj: t3.com, swirlster.ndtv.com
Autor: Natálie Kabourková

Související články