Peeling obličeje na podzim: Ano, nebo raději ne?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Peeling

Zdroj: Shutterstock

Podzimní období s sebou neodmyslitelně přináší mnoho změn. Počasí je studenější, dny kratší a naše pleť dostává mnohem více zabrat než v létě. Vystavujeme ji nejen střídání teplot, ale také pobytu ve vyhřátých místnostech a nečistotám, které jsou všude okolo.

Na stavu naší pleti se to může negativně odrazit. Pokožka v obličeji může být suchá, podrážděná, mohou ji potrápit nevzhledné šupinky. Jak se o pleť na podzim starat a je vhodné vystavovat ji peelingu?

Co je peeling a k čemu slouží?

Peeling je metoda sloužící k odstraňování mrtvých buněk kůže. Teď to možná zní trochu děsivě, pro někoho dokonce nechutně. Jde o speciální krémy, které v sobě obsahují malé drsné částečky, a právě prostřednictvím nich dochází k odstranění odumřelých částí pokožky.

Peeling může být na obličej, na celé tělo i na nohy. Na obličej proto nikdy nepoužívejte peeling na nohy nebo na celé tělo, produkty určené pro péči o obličej jsou totiž jemnější.

Proč ho používat?

Jednak tedy proto, že odstraní odumřelé buňky pokožky. Mimo jiné je peeling vhodný také z toho důvodu, že se na naší pleti po celém dni nahromadí spousta nečistot. Ty následně pronikají do pokožky a mohou způsobit nepříjemné kožní problémy. Peeling by tak měl být pravidelnou součástí vašeho kosmetického rituálu, podobně jako důkladné odličování a čištění pokožky pleťovými vodami.

Nabízí se ale otázka, jestli je vhodné používat peeling na obličej také na podzim, kdy je naše pleť vystavena daleko náročnějším podmínkám.

Peeling na podzim: Ano, nebo ne?

Možná máte pocit, že vaše pleť dostává v tomto ročním období pořádně zabrat. Třeba se kvůli tomu i bojíte, jestli je vůbec vhodné používat na podzim peeling obličeje. Chcete své pokožce dopřát to nejlepší a rozhodně není cílem jí ještě více ublížit. Peelingem ale rozhodně nemůžete nic zkazit.

Pokud pro sebe vyberete vhodný typ přípravku, tedy peeling určený na obličej, pak s jeho použitím můžete pokožce obličeje jedině prospět. Nejenže ji zbavíte nečistot, ale zároveň ji příjemně prokrvíte, pokožka pak bude působit zářivěji a bude jemná na dotek.

Peeling obličeje je právě v tomto období vhodný také z dalšího důvodu. Po jeho aplikaci je pokožka mnohem lépe připravena na aplikaci hydratačních krémů, bez kterých se na podzim a následně i v zimě neobejdete. Po peelingu pleť hydratační krémy vstřebá mnohem více do hloubky a jejich působení bude o to kvalitnější.

Sledujte, jak vaše pleť reaguje

I když se peelingu na podzim vzdávat nemusíte, vždy platí, že byste měli sledovat reakce vaší pleti. Pokud budete mít pocit, že je po aplikaci peelingového přípravku podrážděná, bude vás štípat, nebo třeba zčervená, pak máte dvě možnosti: Buď vyzkoušíte ještě jemnější přípravek, na trhu je jich k dostání opravdu hodně, nebo peeling na nějakou dobu vynecháte.

Zdroj: fashionista.com, florenciabeauty.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články