Parfém je naše vizitka. Jak vybrat ten správný

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
vybirani parfemu

Zdroj: Shutterstock

Parfém je taková naše vizitka. Často se totiž stane, že si hned nezapamatujeme jméno daného člověka, ale utkví nám v hlavě právě jeho vůně. Nebo si nedokážeme vybavit, jak ten či onen člověk vypadal, ale vybavíme si jeho parfém – ať už se nám líbil, nebo naopak ne.

Výběr parfému přitom není věc, ve které bychom si všichni byli skálopevně jistí. Ba spíše naopak, mnoho z nás v tomto úkolu často chybuje. Existuje nějaký návod, podle kterého bychom pro sebe s jistotou dokázali parfém vybrat správně?

Nepřehánějte to s kombinací vůní

Už delší dobu toužíte po novém parfému, ale povinnosti vám bránily v tom, abyste se konečně dostali do drogerie a nějakou pěknou vůni pro sebe vybrali.

Když už se tedy naskytne příležitost, naběhnete do obchodu a doslova na sebe šplíchnete hned několik voňavek. Přece když už tam konečně jste, musíte toho vyzkoušet co nejvíce, ne?

A víte co? Ne, opravdu nemusíte. Ba dokonce nesmíte! Správně byste totiž měli zkusit jen dvě, maximálně tři různé vůně. Pokud mezi nimi nenajdete tu pravou, vraťte se jindy.

Aplikujte parfém na správné místo

Stříkáte vzorečky parfému na přiložené testovací papírky? Ono se to vlastně doslova nabízí, už jen proto, že je máme v drogerii po ruce.

Jenže pokud chcete pro sebe skutečně najít ten pravý parfém, měli byste na to jít úplně jinak. Zapomeňte na testovací papírky a místo toho parfém aplikujte na teplé místo na vašem těle.

V obchodě se nabízí zápěstí, kde pulzuje krev, a všechny složky parfému se tak uvolní rychleji. A když už se vám podaří najít ten pravý, myslete na tahle pulzující místa i nadále při jeho aplikaci – parfém proto patří nejen na zápěstí, ale také do kolenních jamek nebo na krk. Tam vydrží jeho vůně mnohem déle.

Dejte parfému čas

Určitě vám nemusíme říkat, že se parfém skládá z několika částí. Zatímco ta první se uvolní prakticky hned po jeho aplikaci, střed vůně můžete cítit až po několika minutách.

Proto dejte parfému čas, ať vám ukáže, jak voní po rozvinutí všech částí. To může trvat i několik hodin.

A že vám parfém nevoní hned v obchodě? Nezatracujte ho. Třeba na vás udělá dojem až po pár minutách, či dokonce hodinách.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články