Odlétáte na dovolenou a potřebujete rychle zhubnout? Poradíme vám, jak na to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zena na plazi

Zdroj: Shutterstock

Rozvolňování opatření znamená jediné. Konečně můžete vyrazit mezi lidi a užívat si pobyt venku. Většina z nás v letní sezóně volí dovolenou a pobyt u moře, který je skvělý k načerpání nové energie. Co když jste se ale rozhodli pro dovolenou na poslední chvíli a nestihli vypracovat postavu tak, jak jste plánovali?

Není vaše tělo úplně připravené na pobyt u vody? Nevadí. Poradíme vám kroky, díky kterým se dostanete do špičkové formy i týden před dovolenou. Bude to sice trochu náročnější, ale zvládnete to bez menších problémů.

Bez stresu na dovolenou

Dovolená klepe na dveře, vy doháníte práci na poslední chvíli, zařizujete vše potřebné, kontrolujete platnost pasů a další věci. Prvním a nejdůležitějším pravidlem je se nestresovat.

Stres doslova přiměje vaše tělo držet se tuku a udržovat ho v sobě. Pokud jste tedy před dovolenou ve stresu, udělejte krok zpět a dopřejte si meditaci.

Při stresu z krásné postavy pamatujte na to, že v očích ostatních lidí budete vždy vypadat lépe než ve své perspektivě. Další věcí, kterou musíte před dovolenou hlídat, je příjem soli.

Čím více soli ve svém těle máte, tím více se bude držet vody, která vám dodá nafouklý vzhled, což je pravý opak toho, co chcete.

Před dovolenou rozhodně není čas na přeskočení tréninku. Nemusíte trénovat a cvičit tři hodiny denně, ale každý den byste se měli pokusit posilovat a vybrat si jedno kardio cvičení.

Na pláži zazáříte

Další důležitou věcí je uvědomit si, že není čas na hladovění. Před dovolenou budete potřebovat nějaké jídlo, které vám dodá energii na trénink a udrží váš metabolismus v pohybu po celý den i noc. Ke správné stravě je pak nejdůležitější dodržovat pitný režim a konzumovat hodně ovoce a zeleniny, ve které se voda nachází.

Byli jste celý rok doma a sluníčko jste skoro neviděli? Pak byste měli před dovolenou popřemýšlet nad tím, zda by se vám nehodilo použít samoopalovací sprej. Tmavší pokožka odhalí svůdné křivky a budete se cítit lépe.

Nebudeme si však lhát. Dovolená je hlavně o odpočinku, a proto se nestresujte, pokud cvičit nestíháte. Svůj čas na pláži si užijete i bez ohledu na to, jak vypadáte.

Autor: Pavel Světlý

Související články