Nepodceňujte péči o pleť. Prozradíme vám, co je naprostým základem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Pece o plet maska

Zdroj: Shutterstock

Pleť je naší vizitkou. To, jak svědomitě se o ni staráme, se nám vrací v tom, jak vypadáme. Pokud o svoji pleť dbáte a pečujete o ni, pak je to vidět. A vidět je to i v případě, kdy své pleti nevěnujete tolik času, kolik by si zasloužila.

Existuje tolik produktů určených pro péči o pleť, že může být problém se v nich vyznat. Přichází otázka, zda skutečně tohle všechno potřebujete. A v jakém pořadí se mají jednotlivé produkty na pleť aplikovat?

Začínáte? Pak pamatujte, že méně je více

Je pravda, že nabídka produktů určených k péči o pleť je opravdu rozmanitá a bohatá na tolik produktů, že vyznat se mezi nimi může být značně matoucí.

Pokud s pořádnou péčí o svoji pleť teprve začínáte, pak to nepřehánějte. Ne, opravdu nepotřebujete všechny typy kosmetiky. Vystačíte si se základem.

V dnešním článku vám prozradíme, jak a s čím pečovat o svoji pleť, aby byla nejen krásná, ale především zdravá.

Čím začít? S odlíčením!

Ať už používáte make-up se vším všudy od podkladové báze přes pudr až po stíny a tvářenku, nebo se líčíte jen decentně, začátek je vždy stejný: odličte se!

Sáhněte ideálně po čisticím oleji, se kterým z obličeje smyjete vše, co na něm nemá být. Poté vezměte jemný čisticí prostředek a pleť dočistěte. Je to zdlouhavé? Ano! Ale stojí to za to!

Na řadě je toner

Toner slouží pleti jako jakási příprava na další produkty, kterým umožní lépe se vstřebat do pokožky. Vybírejte takový, který bude sedět vašemu typu pleti.

Je nutné používat sérum?

Není. Sérum se používá proto, aby pleti dodalo živiny, antioxidanty a další prospěšné látky, díky kterým bude pokožka zdravá a silnější.

Jejich použití není povinnost, mnoho žen sérum vynechává, takže záleží jen na vás, kdy s jejich použitím začnete. A jestli vůbec.

Krém na oči

Oční okolí patří mezi nejcitlivější a nejjemnější části obličeje. Pečovat bychom o něj měli bez ohledu na věk – čím dříve, tím lépe. Vyplatí se to!

Nejsou jen proti stárnutí, ale pomáhají udržovat oční okolí v dobré kondici. Ani zde není povinné je používat. Ale pamatujte – děláte to pro sebe.

Hydratace je základ

Pokožku v obličeji je potřeba dostatečně hydratovat. Zčásti to jde zevnitř za pomoci pitného režimu, hlavně pak z vnějšku pomocí hydratačního krému.

Ten byste měli na pleť aplikovat ideálně dvakrát denně. I zde platí, že byste jej měli vybírat podle typu vaší pleti.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články